'Cep Telefonunda Treni Kaçırdık' itirafı

Alaattin Han
179 kere okundu

Teknoloji

'Cep Telefonunda Treni Kaçırdık' itirafı - Teknoloji Haberleri

ABD merkezli büyük yazılım ve bilişim şirketi olan Microsoft'un patronu Nadella, cep telefonu konusunda herkesi şaşırtan, samimi açıklamalarda bulundu.

Bilgisayar piyasasında lider olmasına rağmen, Microsoft akıllı telefon piyasasında bir türlü tutunamadı. CEO Satya Nadella da bu eksikliği gerçekten hissettiğini ve gelecekte başka hiç bir alanda olmasına izin vermeyeceğini kamuoyuna açıkladı.

"Cep Telefonunda Treni Kaçırdık" itirafı

Wall Street Journal'ın canlı konferansında konuşan Nadella, Windows Phone ve Windows 10 Continuum girişimlerine rağmen, akıllı telefon trenini kaçırdıklarını itiraf etti: "Evet, cep telefonlarını elimizden kaçırdık, bu bir gerçek. Şimdiki hedefimiz yeni alanlarda büyümek. Piyasada telefon olan cihazlarımız var ama marketteki konumlarını düşünürsek, bunu sadece bizim telefonumuz yapabilir. Örneğin bilgisayarınızın yerine geçebilecek bir telefonumuz var, aynı şekilde dizüstü bilgisayarınızın yerine geçebilecek bir tabletimiz var. İşte bunlar oluşturmak istediğimiz kategoriler." dedi.

Şimdi ise Nadella bir sonraki büyük kategorinin peşinde ve bu kategorinin sanal gerçeklik olacağını düşünüyor. Yazılım ve donanım devi, telefon piyasasında yaptığı hataları burada yapmayacak gibi gözüküyor ve "Yaptığımız en büyük hata, bilgisayarların her zaman ve her iş için merkezi bir rolü olacağını düşünmekti." diye belirtiyor.

Microsoft Ceo'su Nadella şimdiki hedefimiz yeni alanlarda büyümek

Nadella'ya göre, Microsoft'un geliştirdiği HoloLens yapay gerçeklik seti şirketin "mutlak bilgisayar"ı itmesinin ilk adımı olacak gibi gözüküyor. Gerçek dünya ile dijital dünyayı karıştıran HoloLens, arttırılmış gerçeklik teknolojisiyle çevrenizdeki dünyada uygulamalar ve oyunlar oluşturmayı hedefliyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum