Sergen Yalçın’dan çok sert Advocaat eleştirisi

Alaattin Han
193 kere okundu

Spor

 Sergen Yalçın’dan çok sert Advocaat eleştirisi - Spor Haberleri

Spor yorumcusu Sergen Yalçın, Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasını değerlendirirken Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat'ı kıyasıya eleştirdi.

Spor Toto Süper Lig’de ilk hafta geride kalırken, spor yorumcusu Sergen Yalçın, Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat’a yüklendi.

Söylemleri komik

Hollandalı çalıştırıcının 1-0 kaybedilen Medipol Başakşehir maçı sonrası Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmeye değinen Sergen Yalçın, “Başkanla hangi taktikte oynayacağımıza karar vereceğiz” söyleminin çok komik olduğunu belirterek şunları söyledi:

O zaman sen niye teknik direktörsün?

“Bir kulüp başkanı futbolu bilebilir, görebilir, anlayabilir ama kesinlikle saha içerisindeki sistemden çok haberdar olabileceğini zannetmiyorum. Nasıl oynaması gerektiğini bir başkan ile diyalog içerisine girmek bence çok sağlıklı değil. Ben de 2-3 senedir teknik direktörlük yapıyorum, daha hiçbir başkan ile böyle bir diyaloğum olmadı. Başkan ile böyle bir diyaloğa gireceksen o zaman sen niye teknik direktörlük yapıyorsun? Başka bir şey yap o zaman, teknik direktörlük yapma! Başka bir iş koluna yönel… Bu durum Bana komik geldi.


Spor Haberleri

Yorum