1. Muş Ulusal Gençlik ve Doğa Şenliği

Özgür Bülbül
316 kere okundu

Türkiye

1. Muş Ulusal Gençlik ve Doğa Şenliği - Türkiye Haberleri

Muş Gençlik Meclisi öncülüğünde düzenlenen 1. Muş Ulusal Gençlik ve Doğa Şenliği tarihi Murat Köprüsünde gerçekleştirildi.

Şenliğe çok sayıda Muşlu genç ve üniversiteli öğrenciler katıldı. Şenlikte; katılımcılar ilk olarak tarihi köprüyü gezerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından rafting ve kano sporu yapıldı.

Tarihi köprüde yapılan bisiklet turunun ardından katılımcılar, Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti. Muş Gençlik Merkezi Başkanı Deniz Koçmen, “Burada aktif olarak gençlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Gençlerin yanı sıra tüm Muşlu vatandaşlara yönelikte etkinliklerimiz oluyor. İlk festivaliz olmasına rağmen çok güzel geçti, olumlu tepkiler aldık. 20’ye yakın kursumuz var. Gençlerimize yönelik kurslar verip, gençlerle bir şeyleri başarmak istiyoruz. Muş halkından da etkinliklerimiz için destek bekliyoruz.” dedi.

Öğrencilerde etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Öğrencilerden Gurbet Yıldırım, “Bugünkü şenliğe geldik, Murat Köprüsünü gezmeye geldik, güzel bir yer. Siirtliyim, Muş’ta okumaya geldim, İşletme 1. sınıf öğrencisiyim. Çok beğendim, güzel bir yer.” diye konuştu.

Öğrencilerden Halime Satar ise, “Bugün Muş Murat köprüsüne geldik. Havada güzel, iyi gidiyor. Öğrenciyiz burada. Felsefe Bölümü öğrencisiyim. Etkinlikler İnşallah devam eder.” şeklinde konuştu.

Muş Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Muş Gençlik Merkezinin organizasyonu; Muş Belediyesi, Muş Alparslan Üniversitesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı tarafından da desteklendi.

Katılımcılara şenliğin ardından tatlı ve su ikramında bulunuldu.


Türkiye Haberleri

Yorum