10 Kasım mesajları ve Atatürk'ün sözleri

Oğuzhan Hacıoğlu
1506 kere okundu

Yaşam

10 Kasım mesajları ve Atatürk'ün sözleri  - Yaşam Haberleri

10 Kasım 1938'de saat 9:05 vefat eden Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 78. yılında anılırken 10 Kasım mesajları ve Atatürk'ün sözleri paylaşılmaya başlandı.

Yakalandığı siroz hastalığı nedeniyle 1938 yılında hayatını kaybeden Mustafa Kemal Atatürk için yurt genelinde saat 09:05'te sirenler çalarken birçok farklı bölgede anma törenleri yapılacak. Atatürk'ün 78. ölüm yıldönümünde Anıtkabir'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve askeri erkanın katılımıyla gerçekleşen anma töreninde kabire çelenk bırakacak olan Erdoğan, ardından 10 Kasım mesajlarını halk ile paylaşacak.

ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ VE 10 KASIM MESAJLARI

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal'i ölüm yıldönümünde anmak isteyen kişiler Atatürk'ün sözlerini 10 Kasım mesajları ile paylaşacak.

İşte Atatürk'ün tarihe geçen sözlerinden bir bölümü;

"Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktir."

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir, benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."

"Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir."

"Yükselen yeni nesil istikbali biz kurduk onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz"

"Söz konusu olan vatansa gerisi teferruattır"

"En büyük savaş cahilliğe karşı yapılan savaştır."

"Türk milleti yeni bir iman ve kesin bir azim ile yeni bir devlet kurmuştur. Bu devletin dayandığı esaslar tam bağımsızlık ve kayıtsız şartsız milli egemenlikten ibarettir.. Millet bu egemenlikten en küçük bir parçasını bike feda etmeyecektir."


Yaşam Haberleri

Yorum