15 Temmuz gazisi Volkan Yiğit layık olduğu yerde Külliye'de

Serhat Ramay
570 kere okundu

Türkiye

15 Temmuz gazisi Volkan Yiğit layık olduğu yerde Külliye'de - Türkiye Haberleri

15 Temmuz darbe kalkışmasında vatan savunmasını Beştepe Külliyesi'nin önünde yapan gazi Volkan Yiğit saldırılarda ikiz kardeşini ve kayınbiraderini şehit vermişti. Hikayesiyle Türkiye'yi ağlatan Volkan Yiğit canı pahasına koruduğu Külliye'de işe başladı.

15 Temmuz darbe kalkışmasında FETÖ'cülerin jetlerle Beştepe'deki Külliye'yi taradığı görüntüler hala hafızalarda. Külliye'ye yapılan o saldırılarda ikiz kardeşini ve kayınbiraderini şehit veren, kendisi de omzundan yaralanan gazi Volkan Yiğit hikayesiyle başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere bütün Türkiye'yi gözyaşlarına boğmuştu.

Erdoğan ile gazi Volkan Yiğit'in yolları kesişti

Erdoğan canlı yayında katıldığı programda 15 Temmuz darbe kalkışmasına göğüslerini siper eden kahramanların hikayesi ekranlara geldiğinde ikiz kardeşini ve kayınbiraderini FETÖ'cülere şehit veren gazi Volkan Yiğit'in hikayesine dikkat kesilmişti. Erdoğan gördükleri, dinledikleri karşısında gözyaşlarına hakim olamamıştı.

Gazi Volkan Yiğit Külliye'de işe başladı

Gazilerle ve şehit yakınlarını Külliye'de ağırlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan burada gazi Volkan Yiğit ile bir kez daha karşılaştı. Ona ne işle meşgul olduğunu sordu. Ardından gaziyle Erdoğan arasında işe yerleştirilmeyle ilgili diyaloglar geçti. Erdoğan "Nerede çalışmak istersin" diye sordu gazi Volkan Yiğit ise "Siz nereyi layık görürseniz" diye karşılık verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu şık karşılığa "O zaman seni burada görmek istiyorum' cevabını verdi.

Volkan Yiğit gazi olduğu, kardeşini, kayınbiraderini şehit verdiği yerde memur olarakişe başladı. 7 Eylül'de işe başlayan Yiğit "15 Temmuz' da vazife olarak gördüğüm için Külliye'nin önüne gittik. Caminin önünde düştük biz. Camiye giderken o bombanın yeri hâlâ duruyor. Oradan her geçtiğimde görüyorum. O zaman duygulanıyorum tabii. Ama bizim için vazife deyince akan sular durur. 15 Temmuz gecesi de vazifemizdi, şu anda da vazifemiz devam ediyor. Sevdiğim, inandığım, arkasında koşturduğum insanın şu an yanındayım. Aynı binada çalışıyoruz. Burası şimdi tamamen nöbet yerimiz oldu." diye konuştu.


Türkiye Haberleri

Yorum