15 Temmuz'dan korktu Fener'e gelmedi

Serhat Ramay
152 kere okundu

Spor

15 Temmuz'dan korktu Fener'e gelmedi - Spor Haberleri

Bu yaz Newcastle United’dan ayrılıp MLS ekiplerinden Portland Timbers’a katılan ve uzunca bir süre Fenerbahçe ile anılan tecrübeli savunmacı Steven Taylor, 15 Temmuz’daki darbe girişimi sırasında İstanbul’da bir takımla görüşmekte olduğunu, o gün yaşadıkları sebebiyle transferden vazgeçtiğini açıkladı.

Adı Fenerbahçe ile anılan Steven Taylor, 15 Temmuz akşamı yaşadıklarını Mirror'a anlattı. Altyapısından yetiştiği Newcastle United'dan 21 yılın ardından ayrılan Taylor, transferini tamamlamak için İstanbul'a geldiğini ancak yaşananların ardından karar değiştirdiğini aktardı:

"Bir Türk takımı benimle temasa geçti ve İstanbul'a davet etti. Aslına bakarsanız o geceye kadar hemen hemen her konuda anlaşmıştık. İstanbul'da bir restoranda yemekteydik ve bir anda herkes orayı terk etmeye başladı. Babam, her şeyin yolunda olup olmadığını sormak için arıyor ve mesaj atıyordu. Ben neler olduğunun farkında değildim. Otele dönemedim çünkü ordu yolları kapatmıştı. Sinir bozucu bir şeydi ama Türkler benimle ilgilendi. Sonraki gün otele döndüm. Sabah her şey normale dönmüştü. Çılgın bir şeydi ama güvende hissettim."

Darbe girişimi sırasında zarar görmese de Türkiye'ye transferi hakkında düşüncesini değiştiren İngiliz savunmacı, daha sonra son MLS Şampiyonu Portland Timbers'ın kendisine güzel bir teklif yaptığını belirtti ve hemen ABD'ye uçtuğunu, o günden beri İngiltere'ye bile dönmediğini sözlerine ekledi.

.


Spor Haberleri

Yorum