29 Ekim töreninde ilk! Asker ile polis birlikte taşıdı

Serhat Ramay
180 kere okundu

Türkiye

29 Ekim töreninde ilk! Asker ile polis birlikte taşıdı - Türkiye Haberleri

Değişen yönetmelikle birlikte 29 Ekim töreninde çelengi asker ile polis birlikte taşıdı.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla birçok ilde düzenlene törenlerde bir ilk yaşandı. Törenlerde değişen yönetmelik gereği asker ve polis birlikte valiliğin çelengini taşıdı.

29 Ekim cumhuriyet bayramı dolayısıyla birçok ilde törenler düzenlendi. Trabzon'daki törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Törenlerde ilk kez değişen yönetmelik uygulandı, asker ve polis birlikte valiliğin çelengini taşıdı. Adana Valisi Vali Mahmut Demirtaş, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlandığını ve yönetmelik değişikliği sonrası böyle bir uygulamanın yapıldığını söyledi.

Polis taşıyordu

Adana'daki törenlerde de yönetmelik değişikliğinin ardından Demirtaş'ın, valilik çelengini görevli bir asker ve polisle birlikte koyması dikkati çekti. Eskiden valilik çelenginin görevli polislerle birlikte anıta konulduğunu anımsatan Demirtaş, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlandığını ve yönetmelik değişikliği sonrası da böyle bir uygulamanın yapıldığını söyledi.

Etiketler: 29 ekim

Türkiye Haberleri

Yorum