5 TL'ye Arda Turan olunur mu?

Erol Yoldaş
509 kere okundu

Köşe Yazıları

5 TL'ye Arda Turan olunur mu? - Köşe Yazıları Haberleri

Avrupa kulüpleri alt yapılarında yemekhane, beslenme uzmanı, pedagog ve uzman masör bulundurmakta bizde yemekhane bile yok.

Çocuklar okula giderken aldıkları 5 TL ile öğle yemeğini çiğ köfte veya tost ile geçirmekte. Sonra okul sonrası 2 saat idman ve sonuç Arda Turan olacaksın!

Hepinizin gülümsediğini eminim, peki kulüpler yemekhane kuramazlar mı tabii ki yaparlar fakat bizim o işgüzar yöneticiler hazır futbolcu transfer etmeyi marifet sayıyorlar.

Erol Yoldaş ve Arda Turan yazısı

Şimdilerde Afrika'dan buraya gelen Afrikalıları transfer etmekle meşguller. Onların oynadığı futbolu görüyoruz. Futbol zekası 0 ama at gibi koşan güçlü adamlar.

Dünyada 1-2 futbolcu hariç 10 numara pozisyonunda bir Afrikalı yok çünkü çocuklukta yeteri kadar protein almadığı alamamışlar.

Zeki olamıyorlar. Bizim yöneticilerde bu adamlardan medet umuyorlar. Oysa arkana baksan, kaybetmesen Türk gencini, nice yetenekler kayboluyor. Evet sevgili okurlarım iyi beslenemeyen Türk genci çiğ köfte ile Arda Turan olmaya çalışıyor.

Erol Yoldaş'tan çiğköfte ve Arda Turan yazısı

Ya hocalar ne yapsın! Oğlum bu su okunmuş su iç çoşacaksın! Hadi Aslan'ım şu maçı kazanalım! Sıkı durun 5 TL'ye Arda Turanlar geliyor.

Bu spor ne zamandır zengin sporu oldu eskiden fakirler oynar zenginler seyrederdi. Şimdi durum değişti. Sizce benim bu bildiklerimi futbolun başındakiler bilmiyorlar m? Tabii ki de biliyorlar. Şu mübarek Ramazan gününde kazandıklarının 40'ta 1'ini futbola bağışlayamazlar mı? İyilik ve zekat vermek adına bu işten ekmek yiyen birileri olarak. Ama nerede, bu çocuklar zaten 5 TL'ye sadece bu işin fedakarları olurlar. Helal bu çoçuklara! Bu çocuklar hile bilmezler, parayı bilmezler! Sadece aslan gibi top oynarlar!

Ey futbol patronları siz evde kahvenizi içerken bu çocuklar çamurda maç yapıyorlar. Bir de eski futbolcuların konuşmalarına kulak verelim. (Ben alt yapıda nice yetenekli adamlar gördüm. Hepsi kayboldu gitti) Hakan Şükür (Abim benden daha yetenekli ve daha iyi oyuncuydu ama bana nasip oldu) Ümit Karan... Bir de bu altyapıları görmüş, altyapıyı bilen futbolcular var. Seni o altyapıdaki 1000 TL maaş alan hoca yetiştirmiş gel de hocana ve oradaki çocuklara yardım et! 

Tesisin yanından geçerken tam gaz 10 dakika uğrasan o çocuklara 10 idman faydası olur psikolojik olarak. Ah benim yetenekli Türk gencim yol uzun, çamurlu ve hileli 5 TL ile bu yolda Allah yardımcın olsun demekten başka bir şey söyleyemiyorum.

Spor severlere saygılarımla!

Not: Dün akşamki terör saldırısını kınıyor ve buna sebep olanları yüce Mevlama havale ediyorum.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum