9 Kasım'da Euro kuru rekor kırdı

Oğuzhan Hacıoğlu
306 kere okundu

Ekonomi

9 Kasım'da Euro kuru rekor kırdı - Ekonomi Haberleri

ABD seçimleri Türkiye'de Dolar ve Euro'nun üst üste rekor kırmasına neden oldu. Dolar 3.30'u Euro 3.60'ı aştı yeni rekorlar gelmeye devam ediyor.

Dolar/TL ABD'de seçimlerin tahminlerin aksine Trump önderliğinde devam etmesiyle piyasada tarihi zirve olan 3.30'u gördükten sonra güne 3.22 seviyesinden başladı. Euro/TL, 3,6250 seviyesini görerek rekorunu yeniledi. Borsa İstanbul, güne yüzde 2.37 düşüş ile başladı. Altının ons fiyatı, yüzde 5 değer kazanarak 1.340 dolar sınırına kadar yükseldi.

Dolar/TL ABD'de seçimlerin tahminlerin aksine Trump önderliğinde devam etmesiyle illikit piyasada tarihi zirve olan 3.30'u gördükten sonra 3.22 civarında işlem görüyor.

ABD'de başkanlık seçimini Demokrat aday Hillary Clinton'un kazanma ihtimali, sonyapılan Reuters/Ipsos States of the Nation anketine göre yüzde 90 olarak görünüyordu.

DOLAR KAÇ TL ?

Seçimlerinde oy kullanma işlemi çoğu eyalette tamamlanırken, seçimin kaderini belirleyen eyaletlerde Cumhuriyetçi partinin adayı Donald Trump az farkla olsa da önde gidiyor.

Dün 3.1850 ile rekorunu yineleyen ardından Türkiye piyasaların kapanış saatlerinde 3.17 civarında işlem gören dolar/TL bu sabaha karşı Trump'ın seçimleri kazanma ihtimali ile illikit işlemlerde yeni zirve olan 3.30'u test etti. Kurda işlemler henüz hacim kazanmasa da illikit piyasalardaki seviyelerden bir miktar gerileyen dolar/TL saat 0845'te 3.2190/3.2200 seviyesinde işlem görüyor.

Etiketler: dolareuro

Ekonomi Haberleri

Yorum