Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu'na övgü

Metehan Nazlı
178 kere okundu

Başakşehir

Abdullah Avcı'dan Emre Belözoğlu'na övgü | Futbol - Başakşehir Haberleri

Medipol Başakşehir'in teknik direktörü Abdullah Avcı, öğrencisi Emre Belözoğlu'na övgüler yağdırdı. Milli futbolcunun insani kalitesinin çok yüksek olduğunu vurgulayan Avcı, tecrübeli futbolcunun takımda oyun kalitesini arttırdığını söyledi.

Abdullah avcı yaptığı açıklamada "Emre geleceğiyle ilgili henüz kararını vermedi. Oynarsa seve seve kabul ederiz. Futbolcu kalitesi, insan kalitesi çok yüksek, lider bir oyuncu. Emre, son iki senedir oyun kalitemizin artmasındaki önemli etkenlerden bir tanesidir. Buranın evladı gibi. Nasıl bir karar verirse versin biz ona destek olacağız." dedi.

'Rizespor maçını kazanırsak derbi maçını keyifle izleyeceğiz'

Ligde oynayacakları Rizespor maçını kazandıkları taktirde derbi karşılaşmasını keyifle izleyeceklerini aktaran Avcı, "Derbiler tüm ülke gündeminin en önemli maddesi. Pazar akşamı oturup, çocukluğumuzdan beri keyifle izlediğimiz bir derbiyi daha izleyeceğiz. Önemli olan bu maçlardan sonra olumlu ve kalıcı şeyler bırakabilmektir. Güzel bir oyunun olacağını umduğum, sonucun kimin lehine olacağını bilemediğim bir karşılaşma oynanacak." dedi.

'Hem fiziksel hem zihinsel hem de taktiksel olarak en iyi şekilde hazırlanıyoruz'

Galatasaray maçını cuma günü oynadıklarını ve Rizespor maçını ise pazartesi oynayacaklarını ifade eden Avcı, Milli takımlarda yer alan 7 oyuncumuz hazırlıklarımızda yoktu. Mevcut futbolcularımızla son derece sağlıklı bir şekilde çalıştık. Oynamayan futbolcuların ağırlıklı yer aldığı bir hazırlık maçı yaptık. Bugün her karşılaşma çok zor. Maç içindeki detaylar büyük önem taşıyor. Hem fiziksel hem zihinsel hem de taktiksel olarak en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Her şeyin farkındayız. Rizespor gibi oyununu geliştiren, fizik kalitesi ve temposu yüksek bir takımla ciddi bir mücadeleye gireceğiz. Sabır ve oyunun içinde kalmak bizim için önemli. Oyunun içindeki tüm opsiyonları kullanmalıyız. Kazanmak ve kazanma alışkanlığını devam ettirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

'Kerim Frei ilgili hiçbir gelişme yok'

Beşiktaş'ta forma giyen Frei konusuna da değinen başarılı teknik adam, "Kerim Frei, konusunda insanların anlamadığı bir şey var. Kerim, Türkiye'ye getirdiğim, A Milli Takım'da ilk olarak oynattığım, beğendiğim bir oyuncu. Kerim'i bir sene önce Beşiktaş Kulübünden istemiştim. O zaman Beşiktaş'ın ihtiyacı vardı ve transfer gerçekleşmedi. Şu an itibarıyla o konuyla ilgili hiçbir gelişme yok." açıklamalarında bulundu.

'Edin Visca bizde mutlu ve takıma çok katkı sağlıyor'

Bosnalı futbolcuya yaz ayında transfer teklifi geldiğini aktaran Avcı, "Edin Visca'yı yazın transferde isteyenler oldu. Başkanımız bu konuda ısrarcı davrandı ve bizimle kaldı. Şu an itibarıyla böyle bir transfer gündemi yok. Edin'in mukavelesini uzattık. Burada son derece mutlu, bize çok önemli katkılar sağlıyor. Doğru karakteri olan, kendini geliştiren bir oyuncu. Kafamızda böyle bir plan yok, sonraki gelişmelere bakacağız." değerlendirmelerinde bulundu.


Başakşehir Haberleri

Yorum