Açığa alınan 6 bin öğretmen geri dönüyor

Oğuzhan Hacıoğlu
176 kere okundu

Türkiye

Açığa alınan 6 bin öğretmen geri dönüyor - Türkiye Haberleri

FETÖ kapsamında açığa alınan 6 bini aşkın çıkarılan yeni KHK ile göreve döneceği açıklandı.

KHK ile açığa alınan 6007 öğretmenin görevlerine iade edildiği bildirildi. Sosyal medya hesabından konu hakkında açıklama yapan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, göreve iade bildirimlerinin valilere gönderilmeye başlandığını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da konu hakkında açıklama yapıldı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile açığa alınan 6007 öğretmen bugün itibariyle göreve iade edildi.

Sosyal medya hesaplarından bir açıklama yapan Konuyla ilgili Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, görevlendirme yazılarının valiliklere gönderilmeye başlandığını duyurdu.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk açıklamasında, "6000 kişinin iade yazıları valiliklere gönderilmeye başlandı ancak bunların ağırlıklı olarak eylemden açığa alınanlar olduğu anlaşılmaktadır. Diğer sebeplerle açıktakilerin iadesinde bakanlıkların bu kadar ağır davranması anlaşılmazdır. Açığa almada süper, iadede kaplumbağa hızı" dedi.

DHA da Diyarbakır'da açığa alınan 4 bin 319 öğretmenden, 2 bin 253 öğretmenin göreve başlamasının önünü açan bakanlık yazısının Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştığını duyurdu.

MEB'DEN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda öğretmenlerin göreve iadesini doğruladı. Mesajlarda şöyle denildi:

Terör örgütleriyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle açığa alınan personelden 6007'si görevlerine iade edildi.
Söz konusu kişiler hakkında inceleme ve soruşturma işlemleri devam etmektedir.


Türkiye Haberleri

Yorum