Adana'daki yangınla ilgili hükümetten ilk açıklama

Oğuzhan Hacıoğlu
194 kere okundu

Türkiye

Adana'daki yangınla ilgili hükümetten ilk açıklama - Türkiye Haberleri

Adana'da meydana gelen feci yangınla ilgili hükümet adına ilk açıklamayı Ömer Çelik yaptı. Çelik yangında en az 13 kişinin hayatını kaybettiğini açıklarken yangının çıkma nedeni olarak elektrikten şüphelenildiğini ifade etti.

Adana'da kız öğrenci yurdundaki yangında çok sayıda öğrenci hayatını kaybetti. Hükümet adına ilk açıklama AB Bakanı Ömer Çelik'ten geldi.

AB Bakanı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik NTV canlı yayınında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Ben Brüksel'deyim. Olayı duyunca Vali beyi aradım. Aladağ ilçesinde zaten kendisi. 13 kaybımız var, Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. İçişleri Bakanı ile görüştük. Milli Eğitim Bakanımızla birlikte Adana'ya geçiyorlar. Ben de temaslarımı yapıp direkt Adana'ya uçacağım. Acı bir haber. 13 kardeşimizin hayatını kaybetmesi. Türkiye'nin başı sağolsun. Olay nasıl oldu araştırılacak. Umarım sayı artmaz ama benim aldığım bilgilerde durum açıklığa kavuşuncaya kadar çelişkiler olabilir. Vali beyden aldım ben de 13 ölü sayısını. Resmi açıklamayı yaparlar. İlk aldığım bilgiler bu şekildeydi. Elektrikten kaynaklanmış olabileceğini değerlendiriyorlar" diye konuştu.

Etiketler: adanaömer çelik

Türkiye Haberleri

Yorum