Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler FETÖ'cü mü?

Serhat Ramay
157 kere okundu

Türkiye

Adil Öksüz'ü serbest bırakan hakimler FETÖ'cü mü? - Türkiye Haberleri

Savcılığın serbest bıraktığı Adil Öksüz için yürütülen soruşturmada kusurları nedeniyle açığa alınan hakimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez için büyük şok.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Adil Öksüz'ün serbest kalmasıyla ilgili zaten mevcut bir soruşturmayı yürütmekteydi. Öksüz'ün serbest kalmasında kusurluğu olduğu düşünülen hakimler Köksal Çelik ve Çetin Sönmez hakkında yürütülen soruşturma FETÖ soruşturmasından farklı seyretmekteydi.

Hakimleri FETÖ bağlantıları

Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre son soruşturma raporu üzerinde çalışan müfettişler, soruşturmayı Çelik ve Sönmez'in FETÖ bağlantıları üzerinde durarak yürütüyor. Bu kapsamda, hakimlerin örgüt bağlantısı, dayanışması, kusuru, ihmali, kastı olup olmadığı araştırılıyor. Öksüz'ün üzerinde bulunan GPS cihazının da niteliği müfettişlerce inceleniyor.

Bu ifadeyle serbest kaldı

Hava kuvvetleri imamı olan Adil Öksüz, Ankara Batı Adliyesinde savcı Cihan Ergün'e verdiği ifadede, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptığını, Ankara'ya Keçiören'de oturan amcasının yanına geldiğini söylemişti.


Türkiye Haberleri

Yorum