Advocaat: Zlatan'ı oyun içinde provoke ettik

Metehan Nazlı
133 kere okundu

Fenerbahçe

Advocaat: Zlatan'ı oyun içinde provoke ettik | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe teknik direktörü Dick Advocaat, İngiliz medyasına yaptığı açıklamada Manchester United ile oynadıkları Avrupa Ligi karşılaşmasında Zlatan İbrahimovic'i maç içerisinde provoke ettiklerini, bunun da başarılı olduğunu söyledi.

Sarı Lacivertli ekip UEFA Avrupa Ligi'nde Manchester United'ı evinde ağırlamış ve maçtan 2-1'lik skorla galip ayrılmıştı. Ancak maçın en dikkat çekici tarafı İsveçli İbnrahimovic'in Kjaer'e yaptığı hareketti. İbrahimovic, maç esnasında tartıştığı Simon Kajer'in boğazını sıkmıştı. Hollandalı teknik adam maç sonrası İngiliz medyasına açıklamalarda bulundu. Zlatan İrahimovic'i maç içerisinde provoke ettiklerini ve bunun da başarılı olduğunu söyledi.

Advocaat, bu emri oyuncularına bizzat kendi verdiğini söyleyerek İsveçli oyuncunun da bu tuzağa çok kolay bir şekilde düştüğünü ifade etti.

'Onları tahrik ettik'

Advocaat, İbrahimovic ve Rooney'i maç içerisinde tahrik ettiklerini belirterek, "Bu tarz oyuncular topu aldıklarında zamana ve boş alana ihtiyaç duyarlar. Biz de topu her ayaklarına aldıklarında baskı uygulayıp sert müdahalelerde bulunarak, onları birazcık tahrik ettik." dedi.

'Zlatan'ın verdiği tepkilere şaşırmadım'

İbrahimovic ve Rooney'in maç içersinide verdikleri tepkilere şaşırmadığını dile getiren Hollandalı teknik direktör, "Aslında ihtiyacımız olan da buydu. Onu ve Rooney'i çok iyi tanıyorum. Tabi ki ne olursa olsun onlar halen çok iyi oyuncular." ifadelerinde bulundu.

'İstediklerini alamayınca maçı bıraktılar'

Advocaat, rakiplerine çok fazla fırsat vermediklerini ifade ederek, "Bizim oynadığımız tarza karşı mücadele etmek oldukça zordur. Maç boyunca ceza sahasına girmeyi denediler ve biz de bunu başarıyla engelledik. Sonuçta istediklerini alamayınca yıldılar." sözerini dile getirdi.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum