Advocaat Zorya maçının yorumladı

Metehan Nazlı
105 kere okundu

Fenerbahçe

Advocaat Zorya maçının yorumladı | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe'nin teknik direktörü Dick Advocaat, UEFA Avrupa Ligi'nde Zorya Luhansk maçının ardından açıklamalarda bulundu

İkinci yarıda iyi bir futbol ortaya koymadıklarını belirten Advocaat, ancak ikinci yarıda gösterdikleri olumlu performansla maçı kazanmayı hak ettiklerini söyledi.

Futbolcusu Emenike hakkında da konuşan Hollandalı teknik adam, Nijeryalı futbolcunun çalışmak zorunda olduğunu vurguladı.

'İkinci yarıda kazanmayı hak ettik'

İkinci 45 dakikanın skor anlamında çok önemli olduğunu belirten Advocaat, "İlk yarıdan memnun değilim. Rakip belki topa çok sahip oldu ama fazla pozisyon üretemediler. Benim takımım da ilk yarıda kazanmak istediğini çok fazla göstermedi. İkinci yarıda oynadığımız oyunla galibiyeti hakettiğimizi söyleyebilirim. Rakibe ilk yarıdaki rahat oyunu oynama fırsatı vermedik." dedi.

'Emenike çalışmak zorunda'

Kendisi için önemli olanın takımın aldığı galibiyetlerin olduğunu vurgulayan Hollandalı çalıştırıcı, "Hangi oyuncu oynamış benim için çok önemli değil. Bu akşam Emenike oynadı, bazen Sow bazen de Van persie oynuyor. Van Persie'yi pazar akşamı oynayacağımız maç için sakladık. O yüzden de Emenike oynadı. Genelde oynamamasına rağmen parasını alıyor. Bu yüzden sert olmak, çalışmak zorunda. Bu birçok oyuncu için geçerli." ifadelerini kullandı.

'Stoch çok çalışkan bir futbolcu'

Maçta takımına bir gollük katkıda bulunan Stoch'un performansına da değinen Fenerbahçe'nin teknik direktörü, "Stoch'u her gün antrenmanlarda izliyorum, görüyorum. Bazen kulübede bile yer bulamıyor ama yüzde yüzünü vermeye de devam ediyor antrenmanlarda. Onun adına da ayrıca mutlu oldum bu akşam." şeklinde konuştu.

'Uzakları düşünmek istemiyorum'

Fikstür hakında da yorumlarda bulunan Advocaat, "Sadece 11-12 maçı geride bıraktık. UEFA Avrupa Ligi mi, Süper Lig mi diye düşünmek için henüz çok erken. O kadar uzağı düşünmek istemiyorum. Pazar gününü düşünüyoruz. Maç maç düşünüyoruz. Avrupa Ligi'nde nereye kadar gideceğiz, bunu hepimiz göreceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum