Advocaat'tan olay yaratan Aziz Yıldırım açıklaması

Serhat Ramay
199 kere okundu

Spor

Advocaat'tan olay yaratan Aziz Yıldırım açıklaması - Spor Haberleri

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat kaybedilen Başakşehir maçının ardından yaptığı 'Taktiği Başkan lie belirleyeceğiz' sözleriyle büyük şaşkınlık yarattı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Başakşehir'e 1-0 mağlup olduğu mücadelenin ardından yayıncı kuruluşa ses getiren bir açıklamada bulundu. Advocaat, "Pazartesi-Salı başkan ile toplantı yapacağız. 4-3-3 mü oynayacağız, yoksa 4-4-2'ye mi döneceğiz, bunu konuşacağız​" ifadelerini kullandı.

Hollandalı teknik adamın sözleri sosyal medyada tepki çekti.

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Dick Advocaat, Başakşehir yenilgisi sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Advocaat, 'takımın yeni sistemi ile ilgili başkan Aziz Yıldırım'la konuşacağız' diye konuştu.

İşte Advocaat'ın sözleri;

''Çok kötü bir sonuçla ayrılıyoruz sahadan. 1-0'ı koruyabilmek için çok çalıştılar ve bunu başardılar. Aşamadık onları. Rakibe saygı duyarak, çok fazla oyuncuyla topun arkasına geçen bir takım. Bunu kıramadık, onlar istediğini başardı.''

''Biz onlardan daha kaliteli bir takımız. Ama gördük ki, daha az kaliteli takımlar, daha iyi takımları yenebiliyor. 4-5 gündür buradayım, 2 maç oynadık. Her maçta pozitif ve negatif şeyler görüyorum. Pazartesi-salı başkan ile toplantı yapacağız. 4-3-3 mü oynayacağız, yoksa 4-4-2 ye mi döneceğiz, bunu konuşacağız. 3. bölgede baskıyı yapıp, kazanacağımız toplar önemliydi. Böyle 8 top kaptık, böyle de golü bulduk.''


Spor Haberleri

Yorum