Ağrı Diyadin'de okullar tatil oldu! Ağrı'da hangi ilçelerde okullar tatil

Serhat Ramay
287 kere okundu

Yaşam

Ağrı Diyadin'de okullar tatil oldu! Ağrı'da hangi ilçelerde okullar tatil - Yaşam Haberleri

Yeni eğitim sezonunun ilk kar tatili haberi geldi. Ağrı'da okullar tatil edildi. Ağrı Diyadin'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullara bir gün ara verildi. Kaymakamlık kararıyla 2 Kasım Çarşamba günü Diyadin'de okullar tatil edildi.

Türkiye'de her yıl kar yağışı nedeniyle pek çok ilde okullar tatil ediliyor. Bu yılın yeni eğitim döneminde ilk kar tatili haberi Ağrı'dan geldi. Kar tatili haberi Ağrı'nın bütününü kapsamıyor. Ağrı'nın Diyadin ilçesinde okullar bir gün süreyle tatil edildi. Diyadin'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi

Ağrı'da Diyadin'de okullar kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Yukarıdaki videoda Ağrı'dan en son çekilmiş kar yağışı görüntüleri var

Kaymakamlık Diyadin'de okulların tatil olduğunu açıkladı

Ağrı'nın Diyadin ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve köylerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, devam eden kar yağışının ilçede olumsuz hava şartları oluşturduğu belirtildi. Bu kapsamda, ilçe merkezi ile tüm köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün bir gün süreyle eğitime ara verildiği kaydedildi.

ağrı diyadinde okullar tatil

Ağrı Diyadin'deki kar tatili haberini yakın illerdeki başka tatil haberleri takip edebilir. Bölgede yoğun kar yağışı devam etmekte. Şu anda Ağrı'da hava sıcaklığı -3 derece.

ağrı hava durumu

Kar yağışı nedeniyle trafik kazaları meydana geldi

Ağrı-İran karayolunda etkili olan Kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor. Kentte gece saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı yüzünden Ağrı-İran Karayolu'nun, Taşlıçay ilçesinin Murat rampası mevkisi ve Doğubayazıt ile Diyadin ilçeleri arasındaki karayolunda yer alan İpek Geçidi de karla kaplandı.

Ulaşımın kontrollü sağlandığı ve kapanmaması için karayolları ekiplerinin kar temizleme ile tuzlama çalışması yaptığı söz konusu bölgelerde, kar yağışının devam etmesi ve soğuk Hava sebebiyle yolun kayganlaşması ile buzlanması dolayısıyla zaman zaman ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Söz konusu iki ayrı bölgede yolun kayganlaşması ve araçların zincirsiz yola çıkması yüzünden çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana geldi.


Yaşam Haberleri

Yorum