AKP'li Burçin Öngören silahlı saldırıda öldürüldü

Oğuzhan Hacıoğlu
363 kere okundu

Türkiye

AKP'li Burçin Öngören silahlı saldırıda öldürüldü - Türkiye Haberleri

Sakarya'ya ait Kocaali İlçesi'nde AKP'nin ilçe başkanı yardımcılığı görevini üstlenen Burçin öngören uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti. Burçin Öngören'in ölümü ile ilgili yapılan açıklamad saldırgan ile aralarında önceden bir husumet bulunduğu öne sürüldü.

Edinilen bilgilere göre, AKP Kocaali İlçe Başkan Yardımcısı Burçin Öngören daha önceden arasında pazar yerinde tezgah sınırı yüzünden tartıştığı A.İ. isimli şahıs ile Gümüşoluk Mahallesi'nde karşılaştı. Aralarında husumet bulunan Burçin Öngören ile A.İ. tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine A.İ. yanında bulunan tabancası ile Öngören'e 4 el ateş etti.

Ağır yaralanan Öngören, çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine gelen 112 ambulansı ile Kocaali İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Güngören hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmazken, A.İ. isimli şahıs ise kayıplara karıştı.

Olay yerinde inceleme yapan Jandarma, saldırganı yakalamak için çalışma başlattı. Sakarya'da saklandığı iddia edilen saldırganı yakalamak için başlatılan operasyonlar devam ederken Burçin Öngören'nin naaşının otoğsi işlemlerinin ardından ailesine teslim edileceği ifade edildi.

Burçin Öngören'in cenazesi yarın

Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden AKP Kocaali İlçe Başkan Yardımcısı Burçin Öngören'in cenazesinin yarın Sakarya'da yapılacak cenaze törenin ardından toprağa v erileceği öne sürülürken cenaze törenine katılımın yoğun olması bekleniyor.


Türkiye Haberleri

Yorum