Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar: Gol problemimizi aştık

Serhat Ramay
143 kere okundu

Futbol

Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar: Gol problemimizi aştık - Futbol Haberleri

Gaziantepspor’u 4-3 mağlup eden Alanyaspor’un teknik Direktörü Hüseyin Kalpar haberbedava.com’a özel açıklamalarda bulundu.

Alanyaspor, Gaziantepspor galibiyetiyle bir anda puanını 11’ye yükseltti ve sıralamada 11. basamakta yer aldı. 2-1 geriden gelip Gaziantepspor maçını 4-3 kazanmaktan ötürü büyük mutluluk duyduklarını belirten Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar, “Çok gol pozisyonuna girip atamayan bir takımdık. Bunu aştığımız için mutluyum” diye konuştu.

4 GOL ATMAK ÖNEMLİYDİ

Her şeyden önce çok fazlasıyla bu maçı kazanma inancımız vardı. Geriye düşmemize rağmen bu inancımızı hiç kaybetmedik. Yine de çok gol kaçırdık. Ama bu sefer Vagner Love golle tanıştı. Bu bizim için sevindirici. Ayrıca 4 tane gol atmak, 2-1 mağlup durumdayken bizim için önemli bir noktaydı. Her şeyden önce yine çok basit goller yedik. Birinci golü kenid kalemize attık.

KALPAR: ÇOK POZİSYONA GİRİP ATAMAYAN BİR TAKIMDIK

Oyuncularımı tebrik ediyorum. Tebrik de ettim zaten. Daha önce de kazanmamız gereken maçımız vardı. Kasımpaşa, Bursuspor ve Adanaspor maçı. Mağlubiyetleri hak etmemiştik. Çok gol pozisyonuna girip gol atamayan bir takımdık.

Bursa maçında örneğin 85’te gol yedik. Bunlar yiyeceğimiz goller değildi. Büyük üzüntü içindeydik. 4-3 galip gelmek, rakibimiz dediğimiz takımlara karşı kazanmak çok önemliydi. Altta kalmanın psikolojisini bu hafta yaşamamış olduk.

HÜSEYİN KALPAR'DAN OSMANLISPOR YORUMU

Bursa ve Kasımpaşa maçını düşünün. onlardan biri alsak neler olurdu? Hiç bir sıkıntı yaşamazdık. İyi oyup kazanamamak çok üzüyor. Çok fazla gol pozisyonuna girip gol atamamak üzüyordu bizi. İnşallah Osmanlıspor maçında galibiyet elde edip seri yapacağız. Zaten bugün de Osmanlıspor uzatma anlarında beraberliği kurtardı.


Futbol Haberleri

Yorum