Alçaklığın evrensel tarihi ve FETÖ'nün Kısıklı'daki gizli kamerası

Serhat Ramay
232 kere okundu

Türkiye

Alçaklığın evrensel tarihi ve FETÖ'nün Kısıklı'daki gizli kamerası - Türkiye Haberleri

Gazeteci Mehmet Acet, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinde gizemli mobesenin FETÖ ile ilişkisini yazdı.

Mehmet Acet, bugünkü köşesinde 17 Aralık öncesi Recep Tayyip Erdoğan'ın oturduğu Kısıklı'daki evin takibi için FETÖ'nün Mobese oyununu yazdı.

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, FETÖ’nün haberleşmede kullandığı gizemli yöntemleri kaleme aldığı yazısında, inanılmaz bir ayrıntıyı duyurdu.

Acet, devlet içindeki FETÖ'cülerin nasıl gizli haberleştiğine dair yöntemleri sıraladı. 17 Aralık öncesinde Başbakan Erdoğan'ın evinin takibi için FETÖ'nün kurduğu MOBESE hilesini yazar, köşesinde böyle anlatıyor:

KISIKLI'DAKİ GİZEMLİ MOBESE

"Muhataplarımızdan ne menem bir bela atlattığımıza dair, (tam atlattık da diyemeyiz tabi) başka hikayeler de dinliyoruz. Üst düzey bir Emniyet yetkilisine kulak verelim:

“Biliyorsunuz, İçişleri Bakanlığı'nın bütün illerde kullandığı bir Mobese sistemi var. Bir şehrin birçok bölgesine yerleştirilen kameralardan elde edilen görüntüler, il Emniyet müdürlüklerinde kurulan merkezlerde anbean izlenebiliyor. Filanca yerin görüntüsünü izleyelim denilince bir düğmeye basılıyor ve bölgenin görüntüleri canlı olarak ekrana getiriliyor.”

KISIKLI'DAKİ GÖRÜNTÜLER DEVRE DIŞI

Meğer, İstanbul'da bunun bir tek istisnası varmış.

17 Aralık öncesine kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'daki kameraların merkeze görüntü vermesi 'otomasyon yöntemi' ile sağlanamıyormuş.

Aynı yetkili anlatmaya devam ediyor:

“Kısıklı'dan görüntü almak için manuel yöntemi kullanmak zorundasınız. Yani, İstanbul'un en kritik yerlerinden biri olan Kısıklı'dan merkeze görüntü ulaştırmak için oraya kadar gidip bir düğmeye basmanız gerekiyor.”

Bu durum, 17 Aralık sonrası İstanbul Emniyeti'nde yapılan görev değişikliği sonrası fark ediliyor.

Hemen müdahale edilip, oradaki mobese kamerası da otomatik sisteme dahil ediliyor.

Ne büyük bir bela ile karşı karşıya olduğumuzun farkında mısınız?"


Türkiye Haberleri

Yorum