Alex: Benim sorunum Aykut Kocaman'dı

Serhat Ramay
173 kere okundu

Fenerbahçe

Alex: Benim sorunum Aykut Kocaman'dı | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe'den ayrılmasının üzerinden uzun yıllar geçse de Alex de Souza'nın hala Türkiye'deki gündemi belirleme gücü var. Fenerbahçe - Galatasaray derbisi yaklaşırken goal.com Brezilyalı 10 numaradan görüş aldı.

Acaba Alex de Souza'nın Galatasaray'a attığı en unutulmaz gol hangisiydi? Galatasaray efsanesi Hagihakkında ne düşünüyor? Aziz Yıldırım'la yaşananları unuttu mu? Peki gelecekte ne planlıyor?

"TÜRK TELEKOM ARENA'DAKİ İLK DERBİYİ UNUTAMAM"

Fenerbahçeliler için söz konusu Galatasaray derbisi olunca Alex'in önemi ayrı.Peki bu maçlar arasında en unutuamadığı hangisiydi? "Galatasaray'a karşı aldıkları en Galatasaray'ın yeni stadında oynanan ilk derbi maçta (18 Mart 2012), kazanmanın mutluluğu benim için ayrıdır. Yenik durumdaydık ancak ikinci yarıda önce beraberlik golümüzün asistini yaptım. Daha sonra maçın son dakikalarında attığım kafa golüyle maçı kazandık. O gol, derbi maçlarda attığım en önemli goldü çünkü ligde rakibimizin gerisindeydik ve o maç şampiyonluk için hayati derecede önem taşıyordu."

"GALATASARAY'A KARŞI ATTIĞIM EN GÜZEL GOL..."

Brezilyalı efsane, 20 maçta 9 kez Galatasaray filelerini havalandırdı. Bunların arasındaki en güzeli için ise dört yıl geriye gidiyor. Galatasaray'a karşı attığı en güzel golün ise 2011-12 sezonunun 32. haftasında Şükrü Saracoğlu'nda 2-2'lik beraberlikle sona eren maçtaki gol olduğunu söylüyor: "Savunmadan seken topu önümde buldum ve ceza sahasından yaptığım vuruşla golü attım. En önemli golüm değildi ama bence en güzeliydi."

"HAGI BENDEN DAHA İYİYDİ; BENDE BÜYÜK İZLER BIRAKTI"

Alex ve Hagi... İki futbolcunun da ayrılığının üzerinden yıllar geçti ancak hâlâ taraftarların gönüllerindeki yerlerini koruyor. Peki Alex'e göre o mu daha iyiydi, yoksa Hagi mi? "Hagi olağanüstü bir oyuncuydu" diyor Alex. "1994 Dünya Kupası'nı takip ederken 16 yaşındaydım. Romanya Milli Takımı ile muhteşem işler yapıyordu. Kariyeri boyunca harika şeyler yaptı. Bana göre benden daha iyiydi. Kulüp kariyeri hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim çünkü daha çok onu Romanya Milli Takımı'ndayken takip ettim. Sahip olduklarımı, futbol sevgime ve gençlik dönemimdeki idollerime borçuyum. Hagi de gençlik dönemimde bende büyük izler bırakan oyunculardan biriydi."

ALEX'İN OYNADIĞI EN İYİ TAKIM HANGİSİYDİ?

Peki Alex'in kariyeri boyunca oynadığı en iyi takım, Zico'nun Fenerbahçe'si olabilir mi? "Evet, en iyilerden biri o takımdı. Ama bununla birlikte 1999'daki Palmeiras ve 2003'teki Cruizeiro da çok iyiydi. Seçim yapmak çok zor."

ALEX: BENİM SORUNUM AZİZ YILDIRIM'LA DEĞİL AYKUT KOCAMAN'LAYDI

Fenerbahçe ile yollarını gözyaşlarıyla ayırmıştı Alex. Evinin önüne gelen yüzlerce taraftarın kendisine verdiği destek karşısında duygusal anlar yaşamıştı. Brezilyalı efsane tüm yaşananlara rağmen Başkan Aziz Yıldırım'la arasında hiçbir sorun olmadığını söylüyor. Yaşananları şöyle anlatıyor:

"Aziz Yıldırım'la hiçbir problemim yok. Yarım kalmış bir hikâye söz konusu, neler olduğunu bilmiyorum. Ancak onunla hiçbir sorunum yoktu, hiçbir problem yaşamamıştık. Uzun süredir kulübün başkanlığını yapıyordu ve aramızda doğal olarak tartışmalar yaşadık. Ancak dediğim gibi, onunla hiçbir sorun yaşamadım. Türkiye'ye son gelişimde onunla buluşmak istememe rağmen beni görmek bile istemedi. Sebebini bilmiyorum ama gerçekten merak ediyorum. Benim sorunum Teknik Direktör Aykut Kocaman'laydı. O da, bir kulüp başkanı olarak teknik direktörün tarafında olmayı seçti. Bunu tamamen anlayabiliyorum. Benim için tüm bunlar geride kaldı. Artık futbolu da bıraktım ve kendi içimde bu durumu çözüme kavuşturdum."


Fenerbahçe Haberleri

Yorum