Aleyna Tilki sahneye çıkamayacak mı? Bakanlık devreye girdi

Serhat Ramay
685 kere okundu

Magazin

Aleyna Tilki sahneye çıkamayacak mı? Bakanlık devreye girdi - Magazin Haberleri

Aleyna Tilki içkili mekanlarda sahneye çıkamayacak. 16 yaşındaki Aleyna Tilki'nin yaşınlarına kötü örnek teşkil etmemesi için bakanlık devreye girdi.

Yetenek Sizsiniz yarışmasında 14 yaşında meşhur olan ardından albüm yapan ve son olarak da 16 yaşında içkili mekanlarda sahneye çıktığı için eleştirilen Aleyna Tilki için bakanlık devreye girdi.

Aile Bakanlığı, Tilki’nin ailesiyle görüşüp uyarıda bulunurken, İçişleri ve Çalışma bakanlıkları, içkili mekanları denetime aldı.

Aleyna Tilki sahneye çıkamayacak

'Cevapsız Çınlama' şarkısıyla şöhrete kavuşan lise öğrencisi Aleyna Tilki'nin, kanunen yasak olmasına rağmen geceleri içkili mekanlarda sahneye çıkması tartışma yaratmıştı. 18 yaşından küçük bir çocuğun içkili mekanlarda çalışmasının çocuk istismarı suçuna gireceği yönündeki haberler, yetkilileri harekete geçirdi.

Bakanlık Aleyna Tilki'nin ailesiyle görüştü

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, günlerde Aleyna Tilki'nin ailesiyle görüştü. Yetkililer; kanunlara göre ailesinin izni bile olsa reşit olmayan bir çocuğun içkili mekanlarda gece çalışmasının mümkün olamayacağını belirterek, bunun çocuk istismarı suçuna gireceğini vurguladı.

Bakanlık yetkilileri; aileye, Tilki'nin barlarda sahneye çıkmasından vazgeçmesi gerektiğini, bunun 'çocuğun yüksek yararı' için önemli olduğunu iletti. Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı; 18 yaş altı çocukları çalıştıran içkili mekanları mercek altına aldı. Çocukların gece çalıştırılmasının kanunen yasak olduğunu belirten bakanlıklar, Türkiye genelinde gece çalışma ruhsatı olan iş yerlerini denetime aldı. Kanunlara göre içkili mekanlarda çalışması mümkün olmayan Aleyna Tilki; "Yanımda annembabam olmadan sahneye çıkmıyorum" demişti.

Aleyna Tilki kimdir merak ediyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz.

Etiketler: aleyna tilki

Magazin Haberleri

Yorum