Aleyna Tilki'yi çalıştıran içkili mekanlar yandı

Oğuzhan Hacıoğlu
175 kere okundu

Magazin

Aleyna Tilki'yi çalıştıran içkili mekanlar yandı - Magazin Haberleri

Cevapsız Çınlama adlı şarkısıyla Youtube'da 100 milyonun üzerinde dinlenmeye ulaşan Aleyna Tilki'nin 16 yaşında olması nedeniyle kendisini çalıştıran gece kulüplerine ce verilmesi gündeme gelmişti. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı basın açıklamasında gece kulüpleri hakkında gerekli incelemenin başladığını duyurdu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 yaşındaki Aleyna Tilki isimli şarkıcının gece kulüplerinde sahneye çıkmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Müezzinoğlu, "Aleyna Tilki'yi alkollü bir mekanda çalıştıran iş yeri sahibi açısından gerekli cezai müeyyideler uygulandı. Bakanlığımızca bu anlamda alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takip var ve gerekenler yapılıyor" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 16 yaşındaki Aleyna Tilki isimli şarkıcının gece kulüplerinde sahneye çıkmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

18 yaşının altındaki gençlerin alkollü mekanlarda çalışmasının yasak olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, bunun denetimi ve cezalandırılmasının, bakanlığının sorumluluğunda bulunduğunu belirtti.

Müezzinoğlu, "Aleyna Tilki'yi alkollü bir mekanda çalıştıran iş yeri sahibi açısından gerekli cezai müeyyideler uygulandı. Bakanlığımızca bu anlamda alkollü mekanda 18 yaşın altında çalışan 3 kişiyle ilgili takip var ve gerekenler yapılıyor" diye konuştu.


Magazin Haberleri

Yorum