Almanya Tesla kullanıcılarını uyardı

Alaattin Han
163 kere okundu

Teknoloji

Almanya Tesla kullanıcılarını uyardı - Teknoloji Haberleri

Almanya ulaştırma bakanlığı, geçtiğimiz aylarda kazalarıyla gündeme gelen Tesla araçlarının sahiplerini uyararak araçlarını dikkatli kullanılmasını belirtti.

Sahip olduğu üstün otonom sürüş özellikleriyle ön plana çıkan Tesla markası, geçtiğimiz aylarda yaşanan kazalar sonucunda gündemden uzun süre düşmemiş ve hem firma hemde ülkelerde tartışma konusu olmuştu. Almanya ulaştırma bakanlığı, geçtiğimiz günlerde Tesla marka araç sahiplerine mektup yollamıştı.

Almanya Tesla kullanıcılarını uyardı

Almanya ulaştırma bakanlığı, kullanıcılara yolladığı mektupta Tesla'nın otopilot sisteminin potansiyel tehlike taşıdığını açıkladı.

Mektupta aynı zamanda otopilot sisteminin sadece bir yardım sistemi olduğu belirterek her zaman şöförün tam dikkatini sürdürmesi gerektiği belirtildi. Almanya ulaştırma bakanlığının kullanıcılara yaptığı bu açıklamayı Tesla'da kullanıcılara yapsa da, halen kullanıcılar bu durumu dikkate almayarak otopilot sisteminin tamamen kullanıcıdan bağımsız bir sistem olduğunu varsayarak araçlarını sürmeye devam ediyorlar.

Otopilot sistemi potansiyel tehlike taşıyor

İlk önce Mayıs ayında, daha sonra da Temmuz ve Ağustos ayında kazalara karışan araçların karışmasında ki sebebin otopilot sisteminin olup olmadığı halen belirlenmiş değil.

Etiketler: almanyatesla

Teknoloji Haberleri

Yorum