Amazon Türkiye, Almanya'ya yönlendirildi

Serhat Ramay
288 kere okundu

Teknoloji

Amazon Türkiye, Almanya'ya yönlendirildi - Teknoloji Haberleri

Dünyanın en büyük dijital perakende devlerinden biri olan Amazon'dan Türkiye'deki kullanıcılarına müjdeli haber.

Ebay ile beraber dünyanın en büyük elektronik alışveriş platformu olan Amazon, Türkiye operasyonunda değişikliğe gidiyor.

Henüz resmi açıklanan bir gelişme olmasa da, Türk kullanıcıların giriş yaptığı amazon.com.tr, doğrudan Amazon Almanya sayfasına yönlendiriliyor. Yani amazon.com.tr girişi yapan kullanıcılar, direkt olarak amazon.de adresine yönlendiriliyor.

AMAZON TÜRKİYE, ALMANYA'YA YÖNLENDİRDİ

25 Kasım tarihi, Black Friday olarak bilinir. Black Friday, bir yılda görebileceğiniz en büyük indirim diyebiliriz. 100 liraya alabileceğiniz bir ürünü, 20 liraya bile bulabileceğiniz bir indirim.

Amazon.de üzerinden Türk kullanıcıları doğrudan ücretsiz kargo hizmetiyle alışveriş yapabilecekler. Ayrıca Amazon'da bulunan vergiyi site üzerinden ödeme özelliği de devam ediyor.

Black Friday için düşünülen değişiklik, duyumlara göre kalıcı olacak. Yani Kasım ayından sonra da amazon.com.tr domaini direkt olarak amazon.de adresine yönlendirilecek. Kargonun Amazon tarafından sineye çekilmesi durumunun da devam etme ihtimali oldukça yüksek.

Amazon'dan çok uygun fiyatlara, hem de kargo ücreti vermeden Almanya üzerinden alışveriş yapabilecek olan kullanıcılar, tercihlerini bu yöne kaydırabilirler. Doğal olarak bu gelişme de Türkiye'deki e-ticaret sektörüne darbe indirebilir.

AMAZON NE İSTİYOR?

Örneğin Amazon'un Fransa sitesine girdiğinizde, Almanya sitesine yönlendirme yapmıyor. Yani Avrupa'nın büyük ülkelerinde, Almanya sayfasına yönlendirme bulunmuyor.

Amazon'un Türkiye operasyonlarını Almanya üzerinden yürütme kararı alınmış da olabilir, Amazon Avrupa operasyonunu yavaş yavaş Almanya üzerinden yürütmek de istiyor olabilir. Özellikle ülkemizde son aylarda yaşanan siyasi gelişmeler ve batı ülkeleriyle yaşadığımız inişli çıkışlı ilişkiler, bu hamleyi tetiklemiş olabilir.

Etiketler: amazon

Teknoloji Haberleri

Yorum