Anadolu Adliyesi'nde 83 gözaltı

Serhat Ramay
220 kere okundu

Türkiye

Anadolu Adliyesi'nde 83 gözaltı - Türkiye Haberleri

Anadolu Adalet Sarayı'na FETÖ operasyonu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, 83 personel hakkında FETÖ üyeliğinden gözaltı ve aramı kararı verildi.

Adliyelerdeki FETÖ / PDY soruşturması genişliyor. Anadolu adliyesi personeli 83 şüpheli hakkında gözaltı ve arama kararı çıkarıldı. Adliyeye giriş çıkışlar kapatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla, FETÖ/PDY yönelik yürütülen soruşturma Anadolu Adalet Sarayı'na da sıçradı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Anadolu Adalet Sarayı'nda görevli 83 personel hakkında gözaltı kararı verdi. Şüphelilerin çalıştığı kalemlerde ve evlerinde arama yapılıyor, bilgisayarları inceleniyor.

Dün de FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında İstanbul, Gaziosmanpaşa ve Bakırköy ve Büyükçekmece Adalet Sarayı'nda çalışan toplam 190 personel hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı. Hakkında gözaltı kararı verilen 190 adliye personelinden 136'sı gözaltına alınarak Vatan'da bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmüştü. Soruşturma kapsamında gözaltı kararı verilen personel sayısı 273 kişiye yükseldi.

Öte yandan, arama nedeniyle adliye sarayından dışarıya çıkışlara izin verilmiyor.


Türkiye Haberleri

Yorum