Andy Murray Çin'de şampiyon oldu

Serhat Ramay
243 kere okundu

Spor

Andy Murray Çin'de şampiyon oldu - Spor Haberleri

Dünya 2 numarası Andy Murray Pekin'in ardından Shanghai Masters'ta da şampiyonluğa ulaştı. Shanghai Masters finalinde Roberto Bautista Agut'u 7-6 ve 6-1'lik setlerle mağlup eden Andy Murray, buradaki 3. şampiyonluğuna ulaştı.

Çekişmeli geçen ilk setin 7. oyununda servis kıran Murray, seti noktalamak için kullandığı servis oyununu rakibine kaptırınca tie-break'e gidildi. Bu noktada bir kez daha vites artıran dünya 2 numarası, 7-1'lik tie-break sonucuyla ilk seti hanesine yazdırdı.

İkinci sette dünya 19 numarası Bautista Agut hiçbir servis oyununa tutunamazken, setin 3. oyununda servisini kırdırmasına karşın diğer tüm oyunları kazanan Murray, 1 saat 39 dakika süren maça nokta koydu.

Murray'nin etkili return'leri karşısında çaresiz kalan Bautista Agut, ilk servislerinden %55, ikinci servislerinden ise sadece %39 oranında puan çıkarabildi. Murray ise ilk servisinden %82 oranında puan çıkardı ve maçı 8 ace'le tamamladı.

İki hafta önce Pekin'de düzenlenen Çin Açık'ta şampiyonluğa ulaşan Murray, Shanghai'da da mutlu sona ulaşarak Uzak Doğu'daki üstün performansını sürdürdü. Dünya 2 numarası kariyerinde 13. kez bir Masters 1000 turnuvasında şampiyonluğa ulaştı.


Spor Haberleri

Yorum