Ankara’da boşanma davalarında büyük artış

Hakan Ödemiş
259 kere okundu

Yaşam

Ankara’da boşanma davalarında büyük artış - Yaşam Haberleri

Her gün, yeni aksilikleri ve problemleri peşinde getiriyor. Dünyanın doğusundan kucak dolusu 'günaydın' dilekleri eşliğinde doğan güneş, sürekli bir yerler koşuşturan insanlara şahit oluyor.

Bir de üzerine Başkent Ankara trafiği eklenince trafik kazaları kaçınılmaz oluyor. Sinir ve gerginlik bu kazaları daha kötü hale getiriyor ve kazazedeler arasında kavga çıkması muhtemel bir durum haline geliyor. Diğer bir durumda da araç kullanıcıları haklı oldukları halde kendilerini yeterli şekilde ifade edemedikleri veya trafik memurlarınca tutulan zabıtlarda her hangi bir yanlışlık sonucunda masum tarafın çeşitli şekillerde zararı ile sonuçlanıyor.

Bu durumlarda insanların yardımına tabii olarak avukatlar giriyor. Ülkemizde şahsi veya devlet hizmetinde çalışan 87 bin avukat bulunuyor. Bu rakamın fazla gözükmesi sizi korkutmasın, aksine ülkemizde 893 kişiye sadece bir avukat düşüyor. Bu konu en çok rastlanan ve ihtiyaç duyulan trafik kazalarında olduğu zaman kişi sayısı artarken avukat sayısı azalıyor.

Özellikle trafik kazalarında ölüm, sakatlık, sigorta gibi danışmanlık gerektiren konularda Başkent Ankara trafik kazaları avukatı arayan kazazedeler haksızda sayılmıyorlar. Birçok insan hayatımızda doğal hale gelen bu aksiliklerde danışmanlık hizmeti almayarak büyük risk altına giriyor.

Aynı şeklide trafik kazalarında destek ve danışmanlık sağlayan avukatlar aynı zamanda çeşitli ailevi sıkıntılar yaşayan evli vatandaşlara da boşanma gibi konularda destek sağlıyor. Özellikle ülkemizde boşanma oranlarının yüksek olduğu iller arasında bulunun başkentimiz de, nedeni ne olursa olsun boşanma davalarında kesinlikle bir avukatın danışmanlığında işleme gerçekleştirmeleri gerekiyor. Özellikle şiddetli geçimsizlik, aldatma, anlaşamama gibi sebeplerle boşanmak isteyen bireylere çocuk veya çocukların vekâleti, nafaka ücreti, mal varlığı gibi konularda danışmanlık desteği ve mahkeme savunması sağlayan boşanma avukatlarının mahkeme seyrinde bireylere yardımı fazlası ile bulunmaktadır. Başkent Ankara boşanma avukatı arayan ve boşanma talebinde bulunan kişiler bireysel olarak veya devlet bünyesinde çalışan avukatlardan destek alabilirler.

İşinde iyi bir avukat mahkeme neticesini kuvvetli savunması ile vekilinin tarafına çevirebildiği gibi vekilinin zararlarını da engellemektedir. Özellikle başkentte yaşanan trafik kazaları ve boşanma davaları gibi mahkeme kararına itilebilecek nedenlerde kesinlikle bir avukatın desteği ve danışmanlığı mağdur tarafından temin edilmelidir. Bu anlamda mağdur kişinin kayıpları ve zararlarını adaletin temsilcisi olan mahkemelerde en iyi şekilde açıklanabilmesi ve temin edilmesi yine avukatlar tarafından sağlanmaktadır.


Yaşam Haberleri

Yorum