Ankara sağanak yağmura teslim

Serhat Ramay
167 kere okundu

Yaşam

Ankara sağanak yağmura teslim - Yaşam Haberleri

Sağanak yağmur Ankara’da hayatı felç etti. Kızılay, Sıhhiye ve Ulus’ta metro istasyonları ve alt geçitleri su bastı. Metro istasyonu güvenlik gerekçesiyle tahliye edildi, Kızılay trafiğe kapatıldı, toplu taşıma araçları çalışmadı, yurttaşlar evlerine gidemedi.

Ankara’da dün akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle başkentte hayat felç oldu. Köprü altlarında araçlar mahsur kaldı, birçok yerde göletler oluştu.

Kızılay bölgesinde Çankaya tarafından sel şeklinde gelen yağmur sularını Kızılay’da karşıdan karşıya geçmeye çalışan insanlar uzun süre beklemek zorunda kaldı.

Gökçek açıklama yaptı

Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bazı örnekler vererek ‘altyapı yetersizliği’ eleştirilerine yanıt verdi.

Gökçek; ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya’da aniden başlayan yağışlar sonrası yaşanan sel baskınlarıyla ilgili fotoğrafları paylaştı ve “Başka bir deyişle Kızılay’a çok kısa sürede metrekareye iki teneke su yağdı. Bu bir afat halidir. Aniden yağan yağmur karşısında, dünyanın hiçbir yerinde altyapı anormal yağışı karşılayamaz” değerlendirmesinde bulundu.


Yaşam Haberleri

Yorum