Antalya'daki patlamada 25 gözaltı

Serhat Ramay
161 kere okundu

Türkiye

Antalya'daki patlamada 25 gözaltı - Türkiye Haberleri

Antalya'da cuma günü meydana gelen patlamayla ilgili terör örgütü  PKK/KCK üyesi olduklarından şüphelenilen 25 kişi gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Antalya-Kemer karayolunun Çaltıcak mevkisinde meydana gelen patlamaya yönelik operasyon düzenlendi. Olayla bağlantılı oldukları tespit edilen şüphelilere yönelik Diyarbakır, Batman, Şırnak, Manisa, Ankara ve İstanbul'da da eş zamanlı düzenlenen operasyonda, terör örgütü PKK/KCK'nın yapılanması içinde yer alan, milis ve işbirlikçilik faaliyetlerinde bulundukları belirlenen 25 kişi gözaltına alındı.

Bu kişiler arasında örgütün cezaevikuryeliğini yaptığı tespit edilen bir avukatın da bulunduğu öğrenildi. Şüphelilerin, AntalyaEmniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesindeki ifade işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi. Antalya-Kemer karayolu üzerindeki bir balıkçı barınağının önünde dün meydana gelen patlamada bir balıkçı şirketinin konteyneri zarar görmüş, olayın ardından bölgede operasyon başlatılmıştı.

Etiketler: antalya

Türkiye Haberleri

Yorum