Apple, 27 Ekim etkinliği için davetiyeleri gönderiyor

Alaattin Han
211 kere okundu

Teknoloji

Apple, 27 Ekim etkinliği için davetiyeleri gönderiyor - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple, beklendiği gibi Ekim ayında bir lansman için hazırlıklarını sürdürüyor.Yeni Apple etkinliği için belirlenen tarih 27 Ekim.

Apple, 27 Ekim tarihinde düzenleyeceği etkinlik için davetiyeleri dağıtmaya başladı. Sadece "Hello Again - Tekrar Merhaba" sloganına yer verilen davetiye, artık sır olmayan bir şekilde, yeni Mac bilgisayarların tanıtılacağı etkinliğe işaret ettiği belirtiliyor.

Apple, 27 Ekim etkinliği için davetiyeleri gönderiyor

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir gelişmeye göre Apple'ın Avustralyalı start-up firması Sonder'ı bünyesine katmayı hedeflediğini ve böylece bu firmanın geliştirdiği e-mürekkep tuş özellikli ve kullanım halindeyken de dinamik olarak değişen bir klavye teknolojisi sunmaya hazırlandığı öğrenilmişti. Bu teknolojinin MacBook'larda hiç de uzak olmayan bir gelecekte yer alacağı tahmin ediliyordu. Ancak "uzak olmayan" tarih, büyük ihtimalle 2017 değil; yani tanıtılacak yeni Mac'lerde böyle bir klavyenin görülmeyeceğine işaret ediyor.

Konuyla ilgili Wall Street Journal'a konuşan kaynaklara göre Cupertinolu dev, bu klavyeleri 2018'de piyasaya süreceği MacBook'lara dahil etmeyi planlıyor.

27 Ekim'de MacBook modelleri tanıtılacak

Geçtiğimiz hafta Çin'de bulunan Apple CEO'su Tim Cook, Sonder ve Foxconn yetkilileriyle MacBook'ta bu klavyelere yer vermek için bazı görüşmeler gerçekleştirmişti. Foxconn tarafından da desteklenen Sonder'in geliştirdiği prototip bir e-mürekkep klavye Çin'in Tsinghua Üniversitesi'ndeki bir Foxconn etkinliğinde görücüye çıkmış oldu.

Etiketler: applemacbook

Teknoloji Haberleri

Yorum