Apple, İOS geliştirme merkezini İtalya'da açtı

Alaattin Han
145 kere okundu

Teknoloji

Apple, İOS geliştirme merkezini İtalya'da açtı - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple, ilk iOS uygulama geliştirme merkezini bugün İtalya'da açıyor.

Apple'ın yazılım dünyasına yeni giriş yapmış olan gençleri, iOS uygulama geliştirmeye teşvik etmek için özel eğitimler vermeye başlayacağı uzun süredir konuşuluyordu.

Guardian tarafından yayınlanan habere göre Apple'ın uygulama geliştirme merkezi, 1224 yılında İtalya'nın Napoli kentinde açılan ve dünyanın en eski üniversitelerinden birisi olan Napoli Federico II üniversitesinde yer alıyor.

iOS geliştirici akademisine 4000 kişi başvuru yaptı

iOS Geliştirici Akademisi için özel olarak hazırlanan sınıfta 200 öğrenciye 9 ay boyunca ücretsiz eğitim verilecek. Yetkililer eğitim için 11 gün içerisinde dünyanın dört bir yanından yaklaşık 4000 kişinin başvuru yaptığınıbelirtiyor.

Bunlardan sadece 200 tanesi kabul edilirken, eğitime katılan tüm öğrencilere iPhone, iPad ve MacBook hediye edileceği özellikle vurgulanıyor.
İtalyan öğrencilerin çoğunluğu oluşturduğu merkezin kapılarının, dünya genelinde herkese açık olduğu özellikle ifade ediliyor.

Küçük gruplara ayrılan öğrencilerin sürekli bir yarış içerisinde olmasıyla rekabetin artırılacağı sınıfta, küçük yuvarlak masalar kullanılıyor. Ayrıca, sınıfın yan tarafında ders sonrası öğrencilerin dinlenmesi için hazırlananözel bir salon bulunuyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum