Apple iPhone 6 Plus şarj edildiği sırada patladı

Alaattin Han
234 kere okundu

Teknoloji

Apple iPhone 6 Plus şarj edildiği sırada patladı - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple'ın geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü iPhone 6 Plus model cep telefonu şarj olurken birden alev aldı.

InternetUA'nın haberine göre California'da yaşayan Yvette Estrada isimli kullanıcının telefonu orijinal şarj aleti ile şarj olurken patlamış ve kullanılamaz hale gelmiş durumda. Olay bu hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece yaşandı.

Telefonun sahibi olan Estrada; gece 3 sıralarında yüksek bir ses ve plastik kokusuyla uyanmak zorunda kaldığını ve uyandığında ise iPhone 6 Plus'tan yoğun siyah duman çıktığını gördü.

Estrada'nın söylediklerine bakılırsa telefonun henüz 3 aylık olduğu görülüyor. Olayın yaşanmasının ardından Apple'ı aramış ve çektiği fotoğraflar ile durumu izah etmeye çalışmış. Şimdi yerel bir Apple Store'dan hasarlı telefonunu yenisi ile değiştirmek zorunda.

iPhone 6 Plus orijinal şarj cihazına takılıyken patladı

Yaşanılan kazada Estrada herhangi bir zarar görmezken, telefonun bulunduğu komodin; yanında yer alan gözlüğü ve Apple Watch standı çok büyük hasar gördü.

Yine bu haftanın başlarında yine başka bir iPhone 6 Plus üniversite öğrencisi Darina Hlavaty'nin arka cebinde alev almıştı. Yaşanılan her iki olayda da yangının sebebi tam olarak bilinmemektedir fakat bunun en kuvvetli iki nedeni arızalı pil veya kısa devre olması büyük ihtimaller arasında.

Apple iki cihaz hakkında herhangi bir açıklama yapmazken cihazları incelemeye aldığını da belirtelim.


Teknoloji Haberleri

Yorum