Apple Store'da kadın tacizi

Alaattin Han
164 kere okundu

Teknoloji

Apple Store'da kadın tacizi - Teknoloji Haberleri

Amerikan teknoloji devi Apple'ın başı kadın tacizleriyle dertte. Avustralya'daki bir Apple Store'da kadın müşterilerin fotoğraflarını çalan ve kendi aralarında puanlayan 4 kişi işten atıldı.

Avustralya'daki bir Apple Store'da kadın müşterilerin fotoğraflarını çalan ve kendi aralarında puanlayan çalışanlar açığa çıktı. Olay yüzünden şimdiden 4 kişi kovuldu!

Carindale, Avustralya'da yer alan bir Apple Store, utanç verici bir olayla karşı karşıya.

Ortaya çıkan bilgilere göre bu Apple Store'da çalışan bazı erkek çalışanlar, mağazaya tamir için verilen telefonlardan fotoğrafları çalarak kendi aralarında puanlıyormuş.

Ayrıca mağdurlar sadece müşteriler de değil, Apple Store'daki bazı kadın çalışanların da telefonlarından izinsiz bir şekilde fotoğraflar alınmış.

Tamir için bırakılan iPhone modellerinden 100'den fazla fotoğraf çalan tacizciler, bu fotoğrafları kendi aralarında paylaşıp kadınların güzelliğine ve vücut ölçülerine göre 1 ila 10 arasında puanlamış.

Olayın ortaya çıkmasının ardından Apple Store'da çalışan 4 erkek çalışan kovuldu. Ayrıca Apple, olayı araştırması için farklı bir noktadan Apple Store'a yetkili gönderdi.

Etiketler: Apple

Teknoloji Haberleri

Yorum