Apple'dan 'Home tuşu' patenti

Alaattin Han
163 kere okundu

Teknoloji

Apple'dan 'Home tuşu' patenti - Teknoloji Haberleri

Amerikalı teknoloji devi Apple'ın yeni tanıtacağı iPhone modellerinde fiziksel Home tuşunu kaldıracağı söylentisi bu patentle birlikte daha da güçlendi.

Apple'ın uzun bir süredir ortalıkta dolaşan; gelecekteki iPhone modellerinde Home tuşunu doğrudan ekrana yerleştireceğine dair söylentiler ağırlık kazanmaya başladı. Bloomberg, Wall Street Journal ve New York Times gibi önemli kaynaklarda yer alan raporlara göre Cupertinolu firmanın böyle bir hamleyi 2017'de gerçekleştirmesi olası ihtimal gibi gözüküyor.

Daha önce yine benzer bir teknolojiyle ilgili bir patente daha tanık olduğumuz bu konseptle ilgili Apple'ın yeni aldığı patent, parmak izinin yalnızca belirli bölgede değil ekranın neredeyse her yerinden tanıyabileceğini gösteriyor.

Patently Apple tarafından paylaşılan söz konusu patente dair yer alan açıklamalarda 'parmak izinin mikroskobik girinti ve çıkıntıları arasındaki elektrikli alan farklılıklarının' kapasitif özellikli bir ekrana nasıl uygulanabileceği belirtiliyor. Apple ayrıca bu teknolojiyle Touch ID'yi bir araya getirerek konsepti daha da ileriye taşımayı hedefliyor.


Teknoloji Haberleri

Yorum