Artık Süper Lig için değişim zamanı

Erol Yoldaş
251 kere okundu

Köşe Yazıları

Artık Süper Lig için değişim zamanı - Köşe Yazıları Haberleri

Alkışlar TFF, Konya taraftarı, Galatasaray, Beşiktaş, hakemler ve emeği geçen herkese.

Maçtan önce ve maç içinde tatsız olaylar oldu. Bunu yapanlar da İstanbul'dan giden bazı holiganlardı. Bu kişileri Konya halkı ve İstanbul'dan giden düzgün seyirci ile ayırt edelim. Konya halkı bence tam not aldı.

Bakan Akif Çağatay Kılıç, teknik direktör Şenol Güneş ve her iki takım futbolcularının açıklamaları mükemmeldi. Seremoni güzeldi Yenilen takım alkışlandı. Beşiktaş güzel top oynadı, kaybedecek bir oyun oynamadı.

Biri kazanacaktı diğeri kaybedecekti. Oldu bitti. Bu güzel görüntüleri veren herkesi kutluyorum.

Şimdi diyeceksiniz ki her şeye çözüm bulan sen, kolaysa bu olan olaylara da çözüm bul. Çok basit ben cezaya karşıyım evet yanlış duymadınız cezaya karşıyım. Bunun yerine ödül koysun TFF. Centilmenlikte 1. olan takım 5 puan 2. olan takım 4 puan 3. olan takım 3 puan 4. olan takım 2 puan 5.olan takım 1 puan alsın sezon sonunda. Böylece şampiyon ve küme düşen takımlar böyle belirlensin örnek vereyim A Spor 70 puan, B Spor 66 puan, B Spor'un centilmenlikten gelen birinciliği 5 puan getirsin ve B Spor şampiyon olsun. Böylece şampiyon olan da alnının akıyla şampiyon olsun. Temiz şampiyonluk. Aynısı düşen takım için de geçerli. Etik Kurulu niye var? Böylece o tribünde olay çıkaranlar dışlanır ve ayıklanır ve olay çıkaranlar da 1 yıl men edilir. İşte adalet işte kaliteli lig.


Köşe Yazıları Haberleri

Yorum