Asus Zenfone 3 bekleyenleri üzen haber

Serhat Ramay
220 kere okundu

Teknoloji

Asus Zenfone 3 bekleyenleri üzen haber - Teknoloji Haberleri

Türkiye'de Asus'un Zenfone 2 modeli yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı. Ancak merakla beklenen serinin Zenfone 3 serisinin ülkemizde düşük adetlerle satılacağı iddia edildi.

Haziran başında Tayvan'da düzenlenen Computex fuarında tanıtılan Asus Zenfone 3 ailesi, sunduğu özellikler, tasarım ve fiyat gibi detaylarıyla, global arenada büyük bir ilgi uyandırmıştı.

Ülkemizde Ekim gibi satışa sunulması beklenen Zenfone 3, bir türlü ülkemizde lanse edilemedi. En son açıklanan lansman tarihi ise 1 Aralık.

Asus Zenfone 3 Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı

ASUS'un Haziran ayında tanıttığı Zenfone 3 modellerinin Türkiye'de satışa sunulacağı tarih belli...

Zenfone 3, Türkiye'ye neden geç geliyor?

Haziran başında tanıtılan bir telefonun, Türkiye'de 1 Aralık tarihinde lanse edilmesi, akıllı telefon arenası gibi oyuncuların sürekli yeni bir model çıkarttığı arenada gerçekten çok büyük bir gecikme.

İddialara göre, Zenfone 3 modellerinin üretiminde, Türkiye'de satılabilmesi için gerekli olan bazı sertifika logolarının kasaya eklenmemiş olması, Türkiye'ye ithalatı geciktirdi. Asus Türkiye'ye sorduğumuzda bu iddiayı kabul etmediklerini de ekleyelim.

İddialara göre Türkiye'de çok ciddi satış rakamlarına ulaşamayan Asusmerkezi, Türkiye için de ayrı bir üretim yapmaya ikna edilemeyince ithalat gecikiyor.

Aldığımız bilgilere göre, Asus'un Vodafone ile anlaşması sonucunda, Türkiye'de satılabilecek, az bir miktarda Zenfone 3 üretildi ve ülkemize ithal edildi. Tekrar altını çizmek istiyorum, bu iddialar Asus Türkiye tarafından kabul edilmiyor fakat bir açıdan da ucu açık bırakılıyor.

Her model yetkili kanallardan gelmeyebilir

Vodafone ile beraber duyurulacak Zenfone 3 haricinde diğer Zenfone 3 modelleri, yetkili kanallar tarafından piyasaya sunulmayabilir. Eğer tüm Zenfone 3 modelleri ülkemizde lanse edilecekse, yetkili yollar dışında ülkemizde alternatif yollardan da satışa sunulabilir.

Bu iddiaların hangisinin doğru olduğunu ise 1 Aralık'ta öğreneceğiz.

Zenfone 3 kısıtlı bir stoğa sahip olabilir

Vodafone ile anlaşma sonucunda az sayıda üretilen Zenfone 3'ler, ülkemizde satışa sunulacak. Yetkili satış için üretilen ek birimin haricinde, diğer satış yollarıyla beraber Zenfone 3 modelleri piyasaya sürülebilir. Paralel ithalat ya da farklı ithalat ve satış yöntemleriyle piyasada pek çok Zenfone 3 modelini görebiliriz. Fakat yetkili kanalın adetleri, çok fazla olmayacağı iddiaları, Asus tarafından yalanlansa da kuvvetli bir şekilde dillerde.

1 Aralık'ta lansmanı yapılacak olan Zenfone 3, lanse edildikten sonra tüm bu söylentileri bitirecek. Bakalım 1 Aralık'ta nasıl bir tablo ile karşılaşacağız.

Etiketler: asuszenfone

Teknoloji Haberleri

Yorum