Avcılar'da arabaları kundaklayan PKK'lı yakalandı

Serhat Ramay
523 kere okundu

Türkiye

Avcılar'da arabaları kundaklayan PKK'lı yakalandı - Türkiye Haberleri

İstanbul Avcılar'da gece vakti vatandaşların arabalarını kundaklayan kişinin PKK'lı terörist olduğu ortaya çıktı.

Sabah gazetesinin haberine göre, İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün çalışması ile yakalanan Mazlum Arı isimli teröristin, örgütün 3. Bölge sorumlusu olduğu, sınır ötesinde YPG'ye yönelik operasyonlara karşı polis karakollarına saldırı planladığı ve bu amaçla keşif yaptığı belirlendi.

ARABALARI ATEŞE VERDİ

İstanbul Avcılar'da 11 Eylül 2016 günü sabah 04.30 sıralarında yüzleri maskeli kişiler, 26 aracı benzin dökerek kundaklamıştı. Araaları ellerinde benzin ve meşaleyle olay yerine gelen yüzleri maskeli bir gurubun yaktığı belirlenmişti.

Avcılar'da arabaları kundaklayan PKK'lı Mazlum arı

BÖLGE SORUMLUSU MAZLUM ARI

Detaylı inceleme başlatan İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü, güvenlik kameraları ve MOBESE'lerden araştırma başlattı. Çalışma sonucu eylemi, PKK terör örgütünün 3. Bölge sorumlusu Mazlum Arı'nın gerçekleştirdiği belirlendi. Mazlum Arı'nın İbrahim Kod ismiyle Avcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir bölgesinde son dönemde örgütsel toplantılar yaptığı, eylem talimatları verdiği ve silah temini gerçekleştirdiği tespit edildi. Eylemde Arı'ya terör örgütünün gençlik yapılanması DGİ mensubu bir gurup gencin eşlik ettiği tespit edildi.

KAHVEDE YAKALANDI GERÇEK KİMLİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli, Güvercintepe'deki bir kahvehaneye gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen şüphelinin üzerinden gerçek adı üzerine düzenlenmiş kimlik çıktı. Mazlum Arı'nın TSK'nın sınır ötesinde YPG'ye yönelik operasyonlarına tepki göstermek amacıyla ses getirici eylemler planladığı, bölgedeki polis noktaları ve karakollarda keşif çalışması yürüttüğü belirlendi. Şüphelinin emniyetteki sorgusu sürüyor


Türkiye Haberleri

Yorum