Ayakkabı Dünyası, Deichmann'a dava açtı

Oğuzhan Hacıoğlu
654 kere okundu

Ekonomi

Ayakkabı Dünyası, Deichmann'a dava açtı - Ekonomi Haberleri

Şarkıcı Simge'nin reklamlarında oynadığı Deichmann rakiplerinden Ayakkabı Dünyası'nın açtığı dava ile büyük bir şok yaşadı. Mahkeme Deichmann'ın reklamlarını geçici olarak durdururken dava sonucuna göre reklamlar yayınlanmaya devam edebilir.

Türkiye'de faaliyet gösteren iki önemli ayakkabı firması,reklâm filminde geçen bir ifade nedeni ile davalık oldu. Mahkeme, Ayakkabı Dünyası’nın Alman Deichmann’a karşı açtığı davada tedbir kararı verdi. Şarkıcı Simge Sağın’ın oynadığı ayakkabı reklam filmi tedbiren durduruldu.

Dava İstanbul 1. Fikrî ve Sınaî Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açıldı. Davayı, 1923'te temeli atılan Ayakkabı Dünyası Kundura Sanayi ve Ticaret A.Ş. açtı.

Alman firması Deichmann Ayakkabıcılık San. Ve Tic. Ltd. şirketi yer aldı. Söz konusu davanın açılmasının gerisinde ise, şarkıcı Simge Sağın’ın oynadığı bir reklam filmi yer alıyor.

53 mağazası bulunan Ayakkabı Dünyası’nın avukatları, Türkiyegenelinde 128 mağazası bulunan Deichmann’ın reklamında kullanılan sloganın kendi markaları olduğunu belirtti. Dava dilekçesinde “Ayakkabı Aşktır” markasının 2010 yılında tescil edildiği belirtildi. Dilekçede, davalı firmanın reklamında ise “Ayakkabı Aşkım” ibaresinin geçtiği vurgulandı.

Simge'nin ayakkabı reklamına TPE kesin kararı verecek

Davalı taraf ise, öne sürülen gerekçelerin kabul edilmemesini belirterek davanın reddini istedi. Mahkeme, TPE’den taraflara ait tescil belgelerin istenmesine kara verdi.

Etiketler: simge sağın

Ekonomi Haberleri

Yorum