Aydos Ormanı'nda 4 kişi gözaltına alındı

Oğuzhan Hacıoğlu
206 kere okundu

Yaşam

Aydos Ormanı'nda 4 kişi gözaltına alındı - Yaşam Haberleri

İstanbul'un Kartal İlçesi'ne ait olan Aydos ormanlarında ormanlık alan içerisinde çadır kuran 4 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Kartal'daki Aydos ormanlarında düzenlenen ve operasyon alarmı verilmesine neden olan polis hareketliliğinin arama tarama faaliyeti olduğu açıklandı. Arama çalışmaları sırasında ormanlık alanda kurdukları barınakta kalan 4 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri Kartal'da bulunan Aydos Ormanı ve Sultangazi'de bulunan Gazi Kent Ormanı'nda belirli aralıklarla düzenlediği arama tarama faaliyetini gerçekleştirdi.

BÖLGEYE GİRİŞLER YASAKLANDI

Kartal'daki Aydos Ormanı'na sabah saatlerinde gelen Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı polisler, arama çalışmasına başladı. Çalışma sırasında çevrede güvenlik önlemi alınarak, bölgeye girişlere izin verilmedi.

4 KİŞİNİN GÖZALTINA ALINDIĞI İFADE EDİLDİ

Havacılık Şube Müdürlüğüne bağlı bir helikopter ile ilçe emniyet müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği arama çalışmasında, ormanlık alanda kurdukları barınakta kalan 4 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin, Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgulamasının yapılacağı ve herhangi bir suçtan aranıp aranmadıklarının tespit edileceği öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, Aydos Ormanı ile Gazi Kent Ormanı'nda, herhangi bir suç unsuru ele geçirilmesi ihtimaline karşılık belirli aralıklarla bu tür arama faaliyetleri gerçekleştirildiğini bildirdi.


Yaşam Haberleri

Yorum