Ayşen Gruda ve Müjdat Gezen'den aşk itirafı

Oğuzhan Hacıoğlu
662 kere okundu

Magazin

Ayşen Gruda ve Müjdat Gezen'den aşk itirafı - Magazin Haberleri

Usta tiyatrocular Müjdat Gezen ve Ayşen Gruda bir gazeteye verdikleri röportajda gençlik dönemlerinde aşk yaşadıklarını itiraf ettiler.

İlk kez bir tiyatro oyununda birbirlerini gördüklerini ifade eden Müjdat Gezen ve Ayşen Gruda o dönemde aşk yaşamaya başladıklarını ifade etti. Gruda, Müjdat Gezen'i ilk kez gördüğünde "ne komik adam" diye içinden geçirdiğini belirtti. Ayşen Gruda'nın domates güzeli olarak seçildiği yıllarda onu ilk kez tiyatro alanında gördüğünde "ne güzel kadın" diyerek açılmayı plandığını ifade eden Müjdat Gezen bir süre boyunca aşk yaşadıklarını ifade etti.

Müjdat Gezen'in askerde olduğu dönemde aşk yaşamaya başladıklarını ifade eden ikili 1963-1964 yıllarında Müjdat Gezen'in askerden sürekli Ayşen Gruda'ya aşk mektubu yazdığını dile getirdi. Gruda'nın yazdığı bir mektupta "ben başka biriyle evleniyorum" demesi üzerine Gezen aralarında taktıkları nişan yüzüğünü askerde bulunan tuvalete attığı belirtti.

Ayşen Gruda'nın "ben evleniyorum" mektubunun ardından son kez kendisine mektup yazan Müjdat Gezen'in "okkalı" bir mektup gönderdiğini ifade eden Gruda, çocukça bir şey yaptığını ve kıskançlık yüzünden Müjdat Gezen'den intikam almak istediğini ifade etti.


Magazin Haberleri

Yorum