Aziz Yıldırım'dan istifa tepkilerine yanıt geldi

Metehan Nazlı
157 kere okundu

Fenerbahçe

Aziz Yıldırım'dan istifa tepkilerine yanıt geldi | Futbol - Fenerbahçe Haberleri

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan 'İstifa et' çağrılarına yanıt geldi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım istifa çağrılarına Fenerbahçe Dergisi'ndeki Kasım ayı sayısında yazdığı yazı ile cevap verdi.

Yıldırım, takımın gidişatından, kendisine yapılan 'İstifa' çağrılarına, başkanlık seçimlerine, stada taraftarın gelmemesine gibi bir çok konuya değindi. Başkan Yıldrım, bunun yanında sezon başında yollrını ayırdıkları Portekizli teknik adam Vitor Pereira set açıklamalar yaptı.

Aziz Yıldırım'ın klübün kasım ayı dergisine yazdığı yazı şu şekilde:

Sevgili Fenerbahçeliler,

Fenerbahçe’nin en yüce makamlarından olan Yüksek Divan Kurulu’nun Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda dile getirdiğim konuları, gelişen boyutlarıyla buradan bir kez daha yinelemek istiyorum.

Fenerbahçe Profesyonel Futbol Takımı, diğer branşlardaki takımlarımızın aksine, sezona kötü bir başlangıç yapmıştır. Bu durum hem taraftarlarımızı hem de bizleri fazlası ile üzmüştür. Geçtiğimiz sezonun sonunda kendisi ile yapmış olduğumuz bir seri toplantı neticesinde görevine devam etmesine karar verdiğimiz teknik direktörümüzün, sezon öncesi hazırlık kampında bir önceki sezondan tespit edilen ve kendisine raporlanan olumsuzlukları giderme yönündeki isteksizliği, yapmış olduğu kadro ve transfer planlamasına uygun olmayan kadro ve formasyon tercihlerindeki ısrarı ve en sonunda da takımımızı terk ederek ülkesine geri dönmesi, sezon başında teknik direktör değişikliğine gitmemize neden olmuştur. Tüm bu gelişmeler ve yeni transferler ile oluşan futbolcu grubunun uyum sürecindeki sıkıntılarıyla beraber takımımız, ligde istenilen performans düzeyine henüz ulaşamamıştır. Ancak başta Teknik Direktörümüz Dick Advocaat ve tüm futbolcuların kazanma hırsı, Fenerbahçe’yi layık olduğu yere taşıyacaktır. Taraftarlarımızı mutlu etmek bizim en temel görevimizdir ve bizler bu görevin ağır sorumluluğu ile ortaya çıkan olumsuzlukları ortadan kaldırmak için var gücümüz ile daha fazla çalışmalıyız.


Fenerbahçe Haberleri

Yorum