BAE: Türkiye’nin Katar meselesinde dengede kalmalı

0
22

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargash, Katar Krizi hakkında flaş bir açıklama yaptı. Gargash, Katar’a uygulanan ablukanın devam edebileceğini ifade ederken, Türkiye hakkında ise kritik bir açıklama yaptı.

BAE Dışişleri Bakanı Enver Gargash, yaptığı açıklamada “Türkiye’nin âkil olmasını ve çıkarlarına en çok hizmet edenin Katar’a yönelik girişilen eylem olduğunu anlamasını umuyoruz. Türkiye’nin şu anda Katar meselesinde ideolojik hedefleri ve milli çıkarları arasında dengede kalmaya çalışıyor.” dedi.

Katar’dan karalama kampanyası açıklaması

Katar hükümetinin iletişim ofisi direktörü Şeyh Saif Bin Ahmed’de kriz ile ilgili açıklama yaptı. Kendileriyle ilişkileri kesen Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır’ı “karalama kampanyası” yürütmekle suçlayan Saif Bin Ahmed, “Ülkemize yönelik abluka iki haftadır sürüyor ve bize abluka uygulayan ülkeler krizi çözmek için hiçbir formül önermedi” dedi. Bin Ahmed “Komşularımızın temeli olmayan bir propaganda kampanyasına zaman ve kaynak ayırmaları çok talihsiz. Abluka uygulayan ülkeler terörizmi bir karalama kampanyası olarak kullanıyor” açıklamalarında bulundu.

CEVAP YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here