Bakan Çağatay Kılıç'tan Salih Tuna'ya sert tepki

Serhat Ramay
231 kere okundu

Türkiye

Bakan Çağatay Kılıç'tan Salih Tuna'ya sert tepki - Türkiye Haberleri

Ülke TV'de AK Parti gençliğini eleştiren Yeni Şafak yazarı Salih Tuna'ya AK Parti'den ilk tepkiyi gösteren isim Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç oldu.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna'nın AK Parti gençliğini hedef alan açıklamalarına en sert tepki Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'tan geldi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası AK Parti gençliğini yetersiz bulan Yeni Şafak gazetesi yazarına sert tepki gösterdi.

AK Parti gençliğini 'slogan üretememekle' suçlayan Salih Tuna, "AK Parti'nin bir gençliği var mı?" diyerek eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Hükümet kanadından Salih Tuna'ya ilk tepki Bakan Akif Çağatay Kılıç'tan geldi.

Kılıç, Twitter hesabında yaptığı açıklamada, "Ak Parti Gençliğini başarısızlıkla suçlamak işgüzarlık değilse, ya akıl tutulmasıdır ya da körlüktür" dedi.

Kılıç, Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"15 Temmuz'da hainlere meydan okuyan Ak Parti Gençliğini başarısızlıkla suçlamak işgüzarlık değilse, ya akıl tutulmasıdır ya da körlüktür!

Ak Parti Gençliği o gece siyaseti bir kenara bırakarak parti bayraklarıyla değil, Türk bayraklarıyla çıkmıştır meydanlara!

Kahraman Gençliğimiz söylemlerini de, eylemlerini de, sloganlarını da Milletle birlikte sokaktaki demokrasi destanıyla yazmıştır!

Ak Parti Gençliği slogan ve pankart gençliği değil, Milletin Sesi ve Vicdanı olduğunu 15 Temmuz'da bir kez daha açıkça göstermiştir.

Ak Parti Gençliğini televizyon ekranlarından "Özeleştiri" süsüyle zan altında bırakanları kahramanlarımızdan özür dilemeye çağırıyorum!

15 Temmuz gecesi hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan tüm GENÇLİĞİMİZE teşekkür ediyoruz."

SALİH TUNA'NIN SÖZLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN.


Türkiye Haberleri

Yorum