Banvit-Cez Nymburk maç özeti

Metehan Nazlı
364 kere okundu

Spor

Banvit-Cez Nymburk maç özeti - Spor Haberleri

Ligde 4 de 4 yapan Banvit, Avrupa Kupaları'nda da yoluna firesiz devam ediyor. Çek temsilcisi Cez Nymburk'u da 75-69 yenen Banvit yoluna dolu dizgin devam ediyor. İşte Banvit-Cez Nymburk maç özeti.

FIBA Şampiyonlar Ligi A Grubu 3. maçında temsilcimiz Banvit, sahasında Çek temsilcisi Cez Nymburk'u 75-69 mağlup etmesini bildi.

Banvit-Cez Nymburk maç özeti

İlk periyota konuk ekip Meier’in basketiyle başladı. Ardından Muriç art arda basketlerine Vidmar da katılınca ilk 5 dakika 12-7 Banvit’in üstünlüğüyle geçildi. Theodore ve Orelik’in basketinden sonra CEZ Basketball Nymburk mola aldı:14-7 Mola sonrası karşılıklı basketlerle geçen karşılaşmanın ilk periyodu Banvit’in 18-14 üstünlüğüyle bitti.
İkinci periyot da ev sahibi ilk hücumda boş dönünce konuk ekip art arda basketleriyle skoru eşitledi ve Banvit’e mola aldırdı. 18-18 Konuk ekip Allen’in basketiyle ilk kez öne geçti:18-20 Konuk ekibin sert savunmasını geçmekte zorlanan Banvit Theodore’nin turnikesiyle takımını 24-20 öne geçirdi. Orelık de önce dış atıştan sonra turnike basketle takımını rahatlattı ve konuk ekibe mola aldırdı: 29-23 Devrenin bitmesine 5.10 dakika kala mola sonrası konuk ekip Hruban ile cevap verdi: 29-25 Her iki ekibin sert savunmasıyla geçen son dakikalarda Banvit’in basit top kayıplarını konuk ekip iyi değerlendirdi ve 6 sayılık fark devrenin sonunda bir anda 1 sayıya indi: 38-37
Üçüncü periyot karşılıklı top kayıplarıyla başladı. Karşılaşmanın 22. dakikasında Theodore ve Welsch karşılıklı basketleriyle oyun birden hızlandı. Orelık, Vidmar ve Muric’in art arda basketleriyle 24’üncü dakikaya Banvit 46-39 önde girdi. 25’inci dakikada Simpson’un basketine Vidmar smaç basketle cevap verdi: 48 42 Oyundan kopmamak için hücumlarını çoğaltan CEZ Basketball Nymburk özellikle Welsch ile başarılı oldu. Periyodun bitmesine 3.19 dakika kala 49-46 önde giren Banvit Orelık ve Can Maxim’in dış atışıyla rahatladı ve üçüncü periyot Banvit’in 59-55 üstünlüğüyle bitti.
Karşılaşmanın son periyoduna Kulig’in 2 sayılık faul atışlarıyla başladı: 61-55 Taraftarında büyük desteğini alan Banvit alan savunmasıyla konuk ekibin hücumlarını önlemekte zorlandığı sırada Hruban ile konuk ekip farkı 4 sayıya indirdi:65-61 Karşılaşmanın bitimine 6 dakika kala oyun giderek sertleşti. Champpell basketinden sonra bitime 3.54 dakika kala Banvit 69-61 önde girdi. Fırtına gibi geçen karşılaşmanın son dakikalarında Theodore dış atıştan basketi seyirciyi adeta ateşledi:74-66 Seyircinin büyük desteğiyle konuk ekibe adeta göz açtırmayan Banvit son 1 dakikada kolay sayı imkânı vermedi. Zevkli ve heyecanlı geçen karşılamayı 75-69 galip gelerek ayrıldı.


Spor Haberleri

Yorum