Başbakan aylar sonra açıkladı! Kendi kendine konuşuyor

Hakan Ödemiş
163 kere okundu

Türkiye

Başbakan aylar sonra açıkladı! Kendi kendine konuşuyor - Türkiye Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişim gecesinde yaşanan ve etkilenen torunu ile ilgili 'Gece uyuyamıyor. Kısa sureli uyuduğunda ise, kendi kendisine konuşuyor. Tedavisi devam ediyor.' dedi.

Başbakan Yıldırım yaklaşık 3 ay önce Bakanlar Kurulu sonrasında yaptığı açıklamada ise gözyaşlarını tutamayarak "Benim 12 yaşındaki torunum, ‘Dede bunlar bizim askerlerimiz değil mi? Niye insanları öldürüyorlar’ dedi. Ben buna cevap veremedim. Cevabı vereceğiz. Öyle bir vereceğiz bütün dünya görecek" demişti.

TORUNUM TRAVMAYI HENÜZ ATLATAMADI

Başbakan Yıldırım, “Temmuz sonrasında yaptığınız bir açıklama vardı. Fethullahçı Terör Örgütü’nün kalkışması sonrasında torununuzla yaşadığınız bir diyalogu anlattınız. İdrak edebildi mi? Sonrasını merak ediyoruz…” sorusuna şöyle yanıt verdi:

Doğrusu o travma biraz daha devam ediyor. Gece uyuyamıyor çocuk. Kısa sureli uyurken, kendi kendisine konuşuyor. Tedavisi devam ediyor. Torunum bir örnek, bunları milyonlara uygulayabilirsiniz.

Malesef olan şeyin, akılla ve mantıkla izahı yok. Bizim bu alçakların yaptığının, Beşar Esed’in yaptığından ne farkı var. O da vatandaşlarının üzerine bomba yağdırıyor.

Ama Türk milleti Suriye’deki gibi olmadı. Türk milleti canıyla kanıyla, cesaretiyle bu alçaklara dersini verdi. Bize, bu millete yakışanı yaptı. Türk’ün asaletini bir kez daha gördük.

Etiketler: Binali Yıldırım

Türkiye Haberleri

Yorum