Başkan Atıcı: Türkiye Dünya'nın merkezi olabilir

Özgür Bülbül
891 kere okundu

Türkiye

Başkan Atıcı: Türkiye Dünya'nın merkezi olabilir - Türkiye Haberleri

ULAK Başkan Yardımcısı Sami Atıcı, Türkiye’nin konumuna dikkat çekerek yaşanan çatışmaların dış güçlerin planı olduğunu söyledi. Atıcı, Türkiye’nin konumunu avantaja çevirmesi durumunda Dünya’nın merkezi olacağını kaydetti.

170 Ülke tarafından kabul gören IAO ( İnternotional Accreditation Organization) Uluslararası Akreditasyon Organizasyon Derneği (ULAK) Genel Başkan Yardımcısı Sami Atıcı, Türkiye’nin Jeopolitik Konumu itibari ile kara, kenar, kuşak, deniz ve hava hakimiyet uygulamalarına göre dünyanın en önemli ülkelerinden birisi olduğunu hatırlatarak, “Ülkemiz Karayolu ile Avrupa ve Asya’yı bağladığı gibi Deniz ve Hava yollarıyla Avrupa, Asya, Afrika, Avrasya bölgelerini birbirine bağlar. Ülkemizde birçok maden olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta işletilebildiğinde ve yatırım yapıldığında kendi kendine yeten bir ülkedir. Bir tarafımızda petrol ve doğalgaz bir tarafımızda endüstriyel devrim merkezi vardır. İşte bu yüzden Türkiye çok önemlidir” dedi.

Türkiye’nin güçlenmesiyle birlikte; Avrupa'dan, Afrika ya, Rusya’dan, Ortadoğu ve Avrasya’ya kadar dünyanın en fazla plan kurulan bölgesinin Türkiye olduğuna vurgu yapan Sami Atıcı, birçok devletin kendi planlarını kurup, uygulamak istediği için Türkiye ve çevresinde çatışmaların meydana geldiğini aktardı.

‘CEHALET EN BÜYÜK DÜŞMAN’

ULAK Genel Başkan Yardımcısı Sami Atıcı, Dünyanın bilgi çağında olduğunu ve cehaletin yenilmesi gereken en büyük düşman olduğunu ifade etti. Atıcı, ülkemizin uzlaşı sanatında uzman, Müslüman Türk kültürünü barındırarak, istihbarat servisleri ve akademik çalışmaların şart olduğunu dile getirdi. Başkan Yrd. Atıcı, bunun; demokrasi siyasetinde lider, askeri, ekonomik, bilim, teknik, eğitim, sanat, spor ve kültürde öncü gündem belirleyen lider ülke olmaktan geçtiğini sözlerine ekledi.

Nefret, kin, öfke duyguları yerine sevgi, saygı, duygudaşlık kavramlarının Türk toplumuna has olduğunu ve Türk toplumunun ayrım yapmaksızın top yükün hareket etmesi gerektiğine dikkat çeken Atıcı, birlik ve beraberliğin güçlendirilmesiyle Türkiye’nin Dünya da daha fazla söz sahibi olacağını bunu da Türkiye’yi Dünyanın merkezi yapacağını kaydetti.


Türkiye Haberleri

Yorum