Bekir Bozdağ: Açılış Külliye'de olacak. Kılıçdaroğlu ve Feyzioğlu da katılmalıdır

Serhat Ramay
180 kere okundu

Türkiye

Bekir Bozdağ: Açılış Külliye'de olacak. Kılıçdaroğlu ve Feyzioğlu da katılmalıdır - Türkiye Haberleri

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 1 Eylül adli yıl açılışıyla ilgili twitter'dan Kemal Kılıçdaroğlu ve Metin Feyzioğlu'na çağrıda bulundu.

Yeni adli yılın tüm personele hayırlı olmasını dileyen Bakan Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek olan adli yıl açılış törenine katılmayacaklarını açıklamalarına da değindi.

Bakan Bozdağ, "Yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını şekilde, ideolojimize uygunlukta, adli yıl açılışı yapılacak yerde aramak, ilkelliğe teslim olmaktır; işin özünü ve önemini kavramamaktır; ideolojiye ve mahalle baskısına teslim olmaktır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, bu şekilciliğe ve ideolojik mahalle baskısına rağmen adli yıl açılışına katılmalıdır" ifadelerini kullandı.

İşte Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın 1 Eylül Adli Yıl açılışıyla ilgili Twitter üzerinden verdiği o önemli mesajlar;

01 Eylül 2016'da başlayacak yeni adli yıl;hakim,savcı,avukat,yardımcı adli personel ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Yeni adli yılda görev yapacak hakim,savcı ve avukatlar ile diğer adli personele görevlerinde başarılar diliyorum.

AÇILIŞ KÜLLİYE'DE OLACAK

Bu seneki adli yıl açılışı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu,Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde adli yıl açılışının yapılmasının yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını zedeleyeceği gerekçesiyle adli yıl açılışına katılmama kararı aldı.

Yargı bağımsızlığı/tarafsızlığını toplantı yerinde,şekilde veya ideolojilerine uygunlukta arayanlar,işin özünü ve önemini anlamayanlardır. Adli yıl açılışı kamuya veya özel sektöre ait salonlarda yapılırsa,yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı zedelenmez;ama adli yıl açılışı sahibi devlet ve millet olan Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Millet Kongre ve Kültür Merkezinde yapılırsa, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı zedelenir,demek;yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını ideolojiye ve şekilciliğe kurban etmektir.


Türkiye Haberleri

Yorum