Bekir Bozdağ cinsel istismar ile ilgili konuştu

Oğuzhan Hacıoğlu
132 kere okundu

Türkiye

Bekir Bozdağ cinsel istismar ile ilgili konuştu - Türkiye Haberleri

Geçtiğimiz günlerde TBMM'de yoğun tartışmalara neden olan cinsel istismar yasa tasarısı hükümet tarafından geri çekilme kararı alınırken Bekir Bozdağ bundan sonraki süreç ile ilgili açıklama yaptı.

CHP ve MHP'den gelen tepkilerin ardından cinsel istismar ile ilgili yasa tasarısı mecliste de gündem olmuş Cumhurbaşkanı Erdoğan hükümete yaptığı çağrıda milletten gelen sese kulak verilmesini istemişti. Bunun ardından yasa tasarısını geri çekme kararı alan AKP hükümeti bundan sonra izlenecek süreç ile ilgili bilgiler verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise bundan sonra uygulanacak yol haritası için çok önemli bir açıklama yaptı. Bozdağ'ın açıklamaları şöyle:

1)Kanunun izin verdiği yaştan önce evlenenlerin mağduriyetlerini gidermek için yapılan düzenleme, Adalet Komisyonuna çekilecek.

2) Komisyonda evlilikte yaşa takılanların mağduriyetini gideren düzenleme tasarı metninden çıkarılacaktır. Tasarının kalan kısmı yasalaşacak.

3) Yaş engeli nedeniyle evlenemedikleri için mağdur olan aileler, dertlerini daha iyi anlatarak siyasi ve toplumsal desteği artırmalıdırlar.

Etiketler: bekir bozdağ

Türkiye Haberleri

Yorum