Bekir Bozdağ NATO'ya HDP'li vekilleri anlattı

Serhat Ramay
173 kere okundu

Türkiye

Bekir Bozdağ NATO'ya HDP'li vekilleri anlattı - Türkiye Haberleri

Parlamenterler Toplantısı'nda soruları yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ NATO'ya HDP'li vekilleri anlattı. Bozdağ ayrıca cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili de konuştu.

İstanbul'da yapılan NATO Parlamenterler Toplantısı'na Adalet Bakanı Bekir Bozdağ katıldı. Bozdağ, Türkiye ile ilgili soruları yanıtlıyor.

Adalet Bakanı Bozdağ, HDP'li vekillerin tutuklanmasına ilişkin; "Hukuka, yargıya saygı göstermeyen ve meydan okuyan bir tavır ortaya koydular. Hukukun gereği yapıldı. Eğer bunlar gitmiş olsaydı, zorla getirme kararı kesinlikle çıkması mümkün değildi. Burada HDP'li vekillere ayrı bir muamele yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Diğerlerine nasıl bir muamele yapıldıysa öyle bir muamele yapılmıştır. Tabii tutuklama konusu mahkemenin takdirinde olan bir konudur. Bizim ona dair bir değerlendirme yapmamız doğru değil." dedi.

CİNSEL İSTİSMAR DÜZENLEMESİ

Toplantıda cinsel istismar düzenlemesine ilişkin de açıklamada yapan Bekir Bozdağ "Kesinlikle tecavüzcülere af getirilmemektedir, suç unsurları hafifletilmemektedir" dedi.


Türkiye Haberleri

Yorum